Rozwiązania fasadowe fischer zabezpieczają Wijnhavenkwartier.

 

Dzięki zastosowaniu ceramicznej elewacji w odcieniu piaskowca, kompleks mieszkaniowo-biurowy Wijnhav-enkwartier harmonijnie wpisał się w panoramę Hagi. Stając się jednocześnie ważnym punktem orientacyjnym na mapie miasta. Subtelna, ale niepozwalająca przejść obojętnie struktura budynku, wyznacza granicę miasta. Około 85 000 kotew podcinających FZP II-T, dobranych przez ekspertów fischer wraz z wykonanymi na życzenie płytami ceramicznymi stoi za tą niezwykłą realizacją. Odpowiednia ocena (ETA) gwarantuje dodatkowe bezpieczeństwo.

Stojący na wysokości 50 m n.p.m. Wijnhavenkwartier, został zaprojektowany przez firmę architektoniczną Geurst & Schulze, i nadał charakterystyczny rys panoramie Hagi. Ukończony w 2016 r. kompleks, zapewnia miastu również korzyści infrastrukturalne. 170 mieszkań, penthous’y, punkty gastronomiczne, powierzchnie biurowe oraz uniwersyteckie, zostały zebrane na łącznej powierzchni użytkowej 15 000 m². Niski budynek i najniższy poziom budynku wielokondygnacyjnego są wykorzystywane do celów komercyjnych.

Nośna konstrukcja betonowa byłego wieżowca to wszystko, co pozostało z dawnego kompleksu biurowego dwóch ministerstw z lat siedemdziesiątych, który został zintegrowany z nowym Wijnhavenkwartier. Wentylowana fasada o powierzchni 12 500 m² jest prawdziwą gratką dla fanów architektury. Została pokryta barwionymi na zamówienie płytami ceramicznymi Royal Mosa, które zostały wykonane i wyprodukowane na potrzeby tego projektu. Możliwość specjalnie projektowanej i unikalnej okładziny ceramicznej jest jednym z punktów wyjątkowej oferty Mosa. Fasada budynku stanowi wizualne odniesienie do podłoża piaskowego, na którym wzniesiono Wijnhavenkwartier: obok pobliskiej plaży i centrum Hagi, zwanej „miastem za wydmami”.

Kotwy fischer zykon FZP II-T D40 PA (fischer ACT) z dużymi podkładkami zostały zaprojektowane przez firmę fischer specjalnie do płyt i paneli ceramicznych. Zostały użyte do bezpiecznego mocowania okładziny o grubości 13 mm wykonanej przez producenta płytek w betonie wraz z podkonstrukcją wyprodukowaną przez Lomax Systems BV. W tym celu wybrano wariant M6 11 x 8, a długość gwintu została dostosowana do 12 mm. Jednocześnie uzyskano wspólną Europejską Ocenę Techniczną dla kombinacji płytek ceramicznych Mosa i kotew fischer (ETA 11/0465 (Mosa Royal Ceramic)).

„Zastosowanie do montażu kotew podciętych, zapewnia harmonijny wygląd na zewnątrz fasady dzięki możliwości ukrycia kotew. Stanowi to istotną  zaletę w porównaniu z rozwiązaniami wspornikowymi tradycyjnie stosowanymi do okładzin ceramicznych” kontynuuje Detlef Postler. Ta korzyść estetyczna w połączeniu z trwałością i trwałością niewymagających konserwacji płytek ceramicznych daje Mosa wyraźną przewagę w porównaniu z innymi dostawcami. „Dzięki dopasowanemu i bezproblemowemu montażowi o stożkowym otworze podciętym uzyskuje się mniejsze momenty ścinające na panel, w porównaniu z alternatywnymi rozwiązaniami dostępnymi na rynku”, dodaje Postler. Kotwę można umieścić w punkcie 1/5 na odwrotnej stronie płytki, zapewniając mocowanie z optymalizacją konstrukcyjną

Kotwy fischer Zykon łączą zalety techniczne, takie jak duża siła retencyjna oraz optymalne działanie długoterminowe z możliwością uzyskania wysokiej jakości efektem wizualnym, dzięki niewidocznemu z zewnątrz montażowi. Ze względu na brak powierzchni magazynowej łatwość instalacji produktów firmy budowlanej Heijmans również okazała się ważna podczas projektu Wijnhavenkwartier. Elementy elewacji zostały wstępnie zmontowane przez WVH Gevelprojecten, zanim zostały pokryte płytkami. Niewielka waga płytek Mosa okazała się istotną zaletą podczas tego procesu, który umożliwił również zastosowanie estetycznych rozwiązań narożnych i ponownego wykorzystania resztek elementów.

fischer służył wsparciem dla klienta na wszystkich etapach budowy: od planowania i wdrożenia na miejscu po pomyślne zakończenie projektu. Analizy strukturalne, rysunki instalacyjne, dostawy na czas i instrukcje montażu na miejscu dowodzą, że wsparcie techniczne przyczynia się do terminowej realizacji niestandardowych konstrukcji.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij