Kapituła Taiwan Excellence organizuje konferencję prasową online i zaprezentuje wirtualny pawilon, by przybliżyć zaawansowane rozwiązania w zakresie inteligentnych maszyn z Tajwanu.

2 czerwca w godzinach 9:30 – 11:30 w ramach Taiwan Excellence – międzynarodowej kampanii i odznaczenia promującego produkty najwyższej jakości z Tajwanu, odbędzie się konferencja prasowa online „Taiwan Excellence Smart Machinery”. Kapituła Taiwan Excellence zaprosiła ośmiu kluczowych tajwańskich dostawców inteligentnych maszyn, by zaprezentowali najbardziej zaawansowane rozwiązania w zakresie inteligentnej produkcji. Ma to pokazać producentom z całego świata możliwości transformacji i automatyzacji produkcji.

Pandemia COVID-19 poważnie zaburzyła światową produkcję i uświadomiła krajom znaczenie modernizacji przemysłu. Tajwański przemysł inteligentnych maszyn, który słynie ze swojej precyzyjnej technologii oraz integracji z ICT, zrealizował niedawno pozornie niemożliwe zadanie uruchomienia 92 linii produkcyjnych masek chirurgicznych w ciągu 40 dni zwiększając w ten sposób produkcję masek z 1,88 miliona do 17 milionów sztuk dziennie. To osiągnięcie pokazało możliwości szybkiego reagowania i elastycznego zarządzania w tajwańskim przemyśle oraz uczyniło Tajwan wzorem do naśladowania w kwestii ożywienia światowego przemysłu produkcyjnego.

Aby przybliżyć firmom z całego świata tajwańskie inteligentne maszyny, do udziału w konferencji zaproszono osiem kluczowych firm obrabiarkowych: HIWIN, FFG (Feeler), Solomon, Manford, Chin Fong, Grintimate, Tong Tai oraz She Hong (Hartford). Podczas konferencji zaprezentowane zostaną produkty i rozwiązania tych firm, w tym precyzyjne komponenty, obrabiarki sterowane numerycznie, automatyka i inteligentne systemy sterowania. Ponadto, podczas konferencji swój debiut będzie miał zupełnie nowy format promocji produktów „Taiwan Excellence Smart Machinery Virtual Pavilion”, czyli wirtualny pawilon inteligentnych maszyn, w którym zostanie zaprezentowane 60 wyjątkowych produktów od 50 laureatów nagrody Taiwan Excellence z branży inteligentnych maszyn. Wirtualny pawilon umożliwi kupującym zapoznanie się z najlepszymi produktami z zakresu inteligentnych maszyn w dowolnym miejscu i czasie.

Sztandarowe produkty ośmiu firm, które wezmą udział w konferencji, to:

  • Reduktor roboczy DATORKER firmy HIWIN zapewnia stabilną powtarzalność i pozycjonowanie przez ponad 7 000 godzin, zgodnie z międzynarodowymi standardami. Czyni to HIWIN trzecią firmą na świecie, która osiągnęła ten standard. Reduktor jest szeroko stosowany w robotach, automatyce, wyposażeniu półprzewodnikowym i obrabiarkach.

  • Nowe inteligentne pięcioosiowe centrum obróbkowe firmy FEELER łączy inteligentne działanie ze stabilną funkcjonalnością. Ma ono funkcję nawiązywania zdalnego połączenia z platformą Cloud, które może odczytać ważne informacje, takie jak stopień zużycia, analiza biegu jałowego itp. Technika tłumienia drgań pozwala zredukować wibracje cięcia poprzez dostosowanie prędkości wrzeciona i prędkości posuwu.

  • AccuPick 3D firmy SOLOMON to zaawansowana technologia wizyjna 3D, umożliwiająca robotom wykonywanie złożonych zadań typu „podnieś - połóż”, nawet gdy dotyczy to wymieszanych obiektów różnego typu. System jest kompatybilny ze wszystkimi głównymi markami robotów. Najnowocześniejszy moduł optyczny 3D, z którego korzysta, gwarantuje, że funkcja podnoszenia jest szybka i dokładna oraz obejmuje obszar o wielkości nawet 2m x 2m.

  • 5-osiowe centrum obróbkowe MANFORD VU-620 charakteryzuje się wysoką prędkością, dokładnością i niezawodną jakością. Obrotowy stół roboczy osi B / C i metody prowadzenia liniowego zapewniają wysoką ciągliwość i lepszą zdolność antywibracyjną, a także o 90 % mniejsze zużycie oleju i o 80 % mniejsze zużycie prądu niż standardowy układ smarowania i silnik pompy. Ta maszyna sprawdzi się w przemysłowym cięciu 3D.

  • Prasa z serii GTX firmy CHIN FONG jest napędzana serwosilnikiem– o wysokim momencie obrotowym, z pełną energią przy niskiej prędkości. Krzywa formująca o swobodnym ustawieniu, będąca w stanie ustabilizować ruch prowadnicy, jest dostępna z „mikro-calowaniem” zgodnym z wymaganiami dla wszystkich rodzajów formowania - wykrawania, gięcia, ciągnienia, wytłaczania. Dzięki temu znacząco wzrasta również wydajność.

  • Szlifierka GRINTIMATE CTS-100 jest wyposażona w ekskluzywny system hydrostatyczny, który skutecznie poprawia wydajność szlifowania przekładni. W połączeniu z wysoką sztywnością, niskim tarciem i zużyciem, ściernica może zostać poszerzona do 300 mm dzięki jednosuwowemu szlifowaniu, co pozwala znacznie uprościć proces szlifowania i skrócić czas procesu do 45 sekund.

  • Opracowane przez TONGTAI „SP-5000P” poziome pięcioosiowe centrum obróbkowe zapewnia doskonałą wydajność obróbki części ze stopów aluminium. Dwuosiowy stół przechylno-obrotowy z szybkim podwójnym napędem silnikowym DD można obsługiwać pod wszystkimi złożonymi kątami. Precyzyjne stożkowe kołki pozycjonujące zapewniają stabilność i dużą siłę mocowania podczas obróbki.

  • Kontroler Hartrol Premium firmy HARTFORD ma wysoce zoptymalizowane i łatwe w obsłudze funkcje, które zwiększają możliwości i produktywność procesów cięcia metalu. System zdalnego zarządzania kontrolera umożliwia sprawdzenie stanu urządzenia i dostosowanie go w razie potrzeby. Podczas obróbki ekran wielodotykowy ułatwia i przyspiesza programowanie.

Konferencja odbędzie się 2 czerwca w godzinach 9:30 – 11:30.

Więcej informacji i rejestracja:

https://sites.google.com/taitra.org.tw/taiwanexcellencesmartmachinery/%E9%A6%96%E9%A0%81

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij