12 maja br. podczas konferencji prasowej online kapituła Taiwan Excellence Awards przedstawi tegorocznych laureatów najważniejszej tajwańskiej nagrody przemysłowej.

Uczestnicy spotkania będą mogli także wirtualnie zwiedzić pawilon wystawienniczy, aby na własne oczy zobaczyć nagrodzone i nominowane rozwiązania.

Organizatorzy Taiwan Excellence Awards – corocznego konkursu na najbardziej innowacyjne lokalne produkty z grupy wyposażenia, narzędzi i elementów złącznych – mimo restrykcji związanych z epidemią koronawirusa nie zamierzają rezygnować z możliwości pokazania światu najlepszych wyrobów rodzimego przemysłu. Dlatego w tym roku konferencję prasową podsumowującą konkurs będzie można zobaczyć online. Wydarzenie pod hasłem „Odpowiednie narzędzia, mistrzowskie wykonanie” odbędzie się 12 maja br. o godz. 10:00 (czasu środkowoeuropejskiego) i będzie transmitowane na cały świat. Bezpośrednio po jego zakończeniu uczestnicy będą mogli wirtualnie zwiedzić centrum wystawiennicze i z wykorzystaniem technologii rozszerzonej rzeczywistości obejrzeć produkty 28 czołowych tajwańskich firm. Pawilon wystawienniczy będzie otwarty 24 godziny na dobę i dostępny dla zwiedzających w dowolnym czasie z każdego miejsca na ziemi.

Mimo silnej międzynarodowej konkurencji – a także dzięki innowacyjności, efektywnemu podziałowi pracy i rozbudowanemu łańcuchowi dostaw – tajwańska branża produkcji wyposażenia i narzędzi nabiera wiatru w żagle. W 2019 r. wartość eksportu narzędzi ręcznych przekroczyła 3,79 miliarda dolarów, zapewniając Tajwanowi trzecią pozycję na liście największych dostawców w tym segmencie. Sektor ten znajduje się obecnie w fazie silnej transformacji – zarówno pod względem profilu produkcji, jak i wykorzystania potencjału cyfrowych narzędzi komunikacji. Tajwańscy producenci nie chcą być już postrzegani wyłącznie jako dostawcy tradycyjnego wyposażenia OEM. Zamiast tego coraz częściej stawiają na inteligentne, ekologiczne produkty i technologie wytwarzania. Zaś konwencjonalne strategie marketingowe uzupełniają o cyfrowe narzędzia komunikacji, w tym konferencje online, wykorzystując je m.in. do rozwoju nowych kontaktów biznesowych oraz kreowania wizerunku Tajwanu jako ośrodka przemysłu precyzyjnego i światowego lidera w produkcji wyposażenia i narzędzi.

Odpowiednie narzędzia, mistrzowskie wykonanie

Tegoroczną konferencję prasową poprowadzi Simon Wang, wicedyrektor wykonawczy Tajwańskiej Rady Rozwoju Handlu Zagranicznego(TAITRA) – najważniejszej rządowej organizacji non-profit organizacji zajmującej się promocją Tajwanu. W trakcie swojego wystąpienia przybliży on widzom dynamiczny rozwój tajwańskiego przemysłu, a także zaprezentuje czterech laureatów prestiżowej nagrody Taiwan Excellence Award: firmy Jing Fong industry Co. Ltd, Medical Intubation Technology Corporation (Mitcorp), Sheng Tai Brassware Co. Ltd (Justime) oraz Air Tools Co. Ltd (Airboss).

Dzięki wykorzystaniu technologii rozszerzonej rzeczywistości uczestnicy konferencji będą mogli na własne oczy zobaczyć najbardziej innowacyjne tajwańskie produkty branży narzędziowej, w tym cztery nagrodzone rozwiązania:

1.      Samozabezpieczające nakrętki sześciokątne z kołnierzem firmy Jing Fong

Nowe podejście do konstrukcji nakrętek i gwintów zaowocowało poprawą szczelności połączenia bez konieczności zrywania gwintu oraz zapewniło nakrętkom wysoką odporność zarówno na luzowanie, jak i wibracje. Produkt został doceniony przez niemieckiego producenta pojazdów – firmę Daimler, która stosuje go m.in. w samochodach Mercedes Benz klasy premium.

2.      Kamera inspekcyjna X2000 HD firmy Medical Intubation

Seria kamer inspekcyjnych z sukcesem sprzedaje się już na rynku Stanów Zjednoczonych i ponad 20 krajów Europy. Zastosowana w nich technologia –wykorzystywana standardowo w medycynie do wykonywania badań endoskopowych – pozwala mechanikom samochodowym i technikom lotniczym na przeprowadzanie inspekcji wizualnej i diagnostyki wnętrza silnika bez konieczności demontażu poszczególnych komponentów. Kamera znalazła zastosowanie m.in. w fabryce Ferrari we Włoszech, gdzie służy personelowi utrzymania ruchu do badania usterek silnika. Każdego roku firma Medical Intubation sprzedaje endoskopy o łącznej wartości 4-7 mln dolarów.

3.      Bateria naścienna JUSTIME YES 2 z możliwością obsługi jedną ręką firmy Sheng Tai

Bateria łazienkowa marki Sheng Tai – zdobywca nagród “2020 Taiwan Excellence Award” i “2019 Red Dot Award” – wyróżnia się zoptymalizowaną konstrukcją w kształcie litery „Y” o nowatorskich, płynnych kształtach i idealnej geometrii. Pozbawiona wszelkich zbędnych dodatków charakterystycznych dla swojego poprzednika, łączy w sobie ciekawe wzornictwo i czystość kompozycji. Zaś nowa konstrukcja uchwytu wykonanego w technologii cięcia w metalu zapewnia łatwiejszą obsługę m.in. dzięki teksturowanej powierzchni.

4.      Klucz pneumatyczny z regulacją przepływu powietrza firmy Airboss Air Tools

Nowatorski, wysokiej jakości klucz pneumatyczny oferuje możliwość sterowania prędkością i momentem obrotowym także w trybie zasilania – i to bez konieczności instalacji dodatkowych elementów sterujących. Funkcja ta – niedostępna dla większości narzędzi pneumatycznych oferowanych na rynku – rozwiązuje problem regulacji przepływu powietrza podczas pracy z urządzeniem. Narzędzie świetnie sprawdzi się w szeregu aplikacji, m.in. przy produkcji i montażu pojazdów drogowych, szynowych i rowerów, zwiększając produktywność procesów wytwarzania.

Zarejestruj się już dziś

Udział w konferencji i wystawie wymaga wcześniejszej rejestracji. Aby zapewnić sobie „miejsca w pierwszym rzędzie”, warto już dziś zgłosić się do udziału w wydarzeniu. Można to zrobić za pomocą specjalnego elektronicznego formularza rejestracyjnego.

Relację z konferencji prasowej będzie można obejrzeć po wcześniejszej rejestracji.

Najlepsi z najlepszych

Nagroda Taiwan Excellence Award przyznawana jest od 1992 r. przez Biuro Handlu Zagranicznego przy tajwańskim Ministerstwie Gospodarki oraz Tajwańską Radę Rozwoju Handlu Zagranicznego(TAITRA). Celem jest nagrodzenie rodzimych produktów i firm wyróżniających się innowacyjnością, wzornictwem i technologią produkcji zapewniającą im wysoką konkurencyjność na światowych rynkach. Dla tajwańskich producentów nagroda stanowi najwyższe wyróżnienie, potwierdzające wysoką jakość ich wyrobów i procesów wytwórczych.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij