Ciągła inwestycja w najnowsze i rozwijające się technologie pozwoliła Tajwanowi stać się głównym ośrodkiem przemysłu i innowacji.

Tajwan zajął 12. miejsce wśród 141 krajów i gospodarek w globalnym raporcie konkurencyjności przygotowanym podczas Światowego Forum Ekonomicznego 2019 . Z kolei w edycji z 2018 roku, Tajwan został wskazany jako „Super Innovator” wraz z Niemcami, Szwajcarią i USA.

Przy silnym wsparciu rządu, Tajwan nie tylko rozwinął zaawansowane technologicznie zdolności produkcyjne, ale także wykształcił wykwalifikowanych pracowników i rozwinął kulturę innowacyjności. Tajwan jest obecnie kluczowym graczem w rewolucji Przemysłu 4.0.

Przemysł 4.0 to wykorzystanie w procesach przemysłowych inteligentnych technologii , takich jak sztuczna inteligencja (AI), Internet Rzeczy (IoT) i Big Data. Integracja i zastosowanie wszystkich tych technologii skutkują w stworzeniu pewnego ekosystemu. Przemysł 4.0 ma na celu umożliwienie firmom reagowania na zmieniające się otoczenie i rynki. Według the MPI Group, światowy sektor produkcyjny zainwestuje 267 miliardów USD w technologie związane z AIoT w 2020 roku.

Międzynarodowe koncerny, jak Google, IBM i Microsoft, kontynuują inwestycje na Tajwanie, szczególnie w sektor sztucznej inteligencji. Solidny ekosystem technologiczny Tajwanu pomaga opracowywać rozwiązania napędzające rewolucję Przemysłu 4.0.

Tajwan ma doskonałe warunki, aby kształtować przyszłość światowej branży Przemysłu 4.0. Jeśli chcesz poznać bliżej inteligentne rozwiązania produkcyjne z Tajwanu, skontaktuj się z najbliższym oddziałem TAITRA.

*** Polskie biuro TAITRA:

Taiwan Trade Center, Warsaw

+48 22 370 52 10

warsaw@taitra.org.tw

 

*** Na dzień 2 marca, na całym świecie odnotowano 89 197 potwierdzonych przypadków koronawirusa. W chwili publikacji tej wiadomości, na Tajwanie potwierdzono 41 przypadków – wśród nich jedna osoba zmarła, 12 osób zostało już wyleczonych, a pozostali chorzy są hospitalizowani.

** Dane z najnowszych raportów przedstawione są w poniższej tabeli:

Miejsce

Potwierdzone przypadki

Chiny, włączając Hong Kong (98)

i Makau (10)

80 134

Korea Południowa

4 335

Włochy

1 694

Iran

978

2 statki wycieczkowe

705

Japonia

256

Niemcy

130

Francja

130

Singapur

106

Stany Zjednoczone

86

Hiszpania

84

Bahrajn

47

Kuwejt

45

Tajlandia

43

Tajwan

41

Wielka Brytania

36

Malezja

29

Australia

29

Szwajcaria

27

Kanada

24

Zjednoczone Emiraty Arabskie

21

Norwegia

19

Irak

19

Wietnam

16

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij