Zaprawa iniekcyjna fischer FIS EM Plus trwale i bezpiecznie mocuje w betonowym podłożu, nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach.

Niejednokrotnie udowodniła, że jest niezastąpiona przy najbardziej wymagających inwestycjach takich jak najdłuższe przejście morskie na świecie Hongkong-Zhuhai-Makau w Chinach czy najwyższy posąg świata zwany Statuą Jedności w Indiach. Nowa ocena techniczna potwierdziła, że FIS EM Plus ma żywotność 120 lat, co jest wyjątkową i niespotykaną cechą na rynku.

FIS EM Plus to wysoce niezawodna zaprawa epoksydowa firmy fischer gwarantująca wysokie nośności w betonie (C20 / 25 do C50 / 60). Zaprawa zapewnia niezawodne zamocowanie nawet w obszarach bardzo trudnych, takich jak obszary  sejsmiczne, posiadając Ocenę Techniczną pozwalającą na stosowanie kotew w strefie sejsmicznej C1 i C2 oraz kategorii A do F zgodnie z ICC-ES. Jest to również pewny wybór dla montażu w wypełnionych wodą otworach czy inwestycjach o wysokim ryzyku pożaru (ocena odporności ogniowej R240).

FIS EM Plus posiada dwie europejskie oceny techniczne (ETA), które obejmują mocowania w spękanym betonie (opcja 1) i kotwienie prętów zbrojeniowych. Niedawno wydana Europejska Ocena Techniczna (ETA  17/0979) wydłużyła okres użytkowania mocowań do betonu z 50 do 100 lat. fischer jest jednym z pierwszych producentów w branży, który udowodnił tę cechę w faktycznym działaniu produktu.

Firma IEA ze Stuttgartu, poszła o krok dalej. To zatwierdzone i uznane Centrum Monitorowania i Certyfikacji, potwierdziło w ocenie kotwienia, że okres eksploatacji fischer FIS EM Plus wynosi 120 lat! Jest to pierwsza zaprawa iniekcyjna, która uzyskała taką wytrzymałość. To zdecydowana zaleta dla konstrukcji, które opierają się na długim okresie użytkowania, takich jak tunele, tamy zbiornikowe i inne projekty infrastrukturalne.

Zaprawa FIS EM Plus jest dostępna z całą gamą akcesoriów niezbędnych do poprawnej aplikacji. Takich jak np. pręt nagwintowany fischer FIS A z możliwością regulacji głębokości zakotwienia, zależnie od wymaganego poziomu nośności, czy tuleji z gwintem wewnętrznym RG M I, służącej do tymczasowych i demontowalnych zamocowań. Zastosowanie FIS EM Plus w połączeniu z kotwą zbrojeniową FRA jest również objęte aprobatą (ETA). Zaprawę iniekcyjną można stosować do łączenia prętów zbrojeniowych o średnicach w zakresie od 8 do 40 mm i umożliwia głębokość klejenia do 2000 mm.

Ta wszechstronna masa epoksydowa, pozwala na praktyczne zastosowanie na budowie również w niskich temperaturach do -5 °C. Masa FIS EM Plus została także zatwierdzona do mocowania w otworach wypełnionych wodą. Zoptymalizowana formuła pozwala na osiąganie wysokich parametrów wytrzymałościowych w betonie zarysowanym i niezarysowanym. Zoptymalizowane rozstawy osiowe i odległości od krawędzi dają możliwość projektowania i mocowania elementów umieszczonych blisko krawędzi.

Zaprawa FIS EM Plus jest wyjątkowo łatwa w użyciu. Przy wykorzystaniu wiertła z odsysaniem pyłu nie ma potrzeby czyszczenia otworu. Zaprawę iniekcyjną można również stosować do otworów wierconych technika diamentową w betonie, bez konieczności dodatkowego groszkowania powierzchni i specjalnych narzędzi, przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij