Ponad 200 wystawców z całego świata, nowości produktowe, innowacyjne rozwiązania, liczne spotkania z ekspertami podczas Forum Elementów Złącznych i IV Konferencji Forum Druku 3D – tak zapowiadają się Targi FASTENER POLAND®.

Czas rozpocząć odliczanie do jedynego takiego wydarzenia w Europie Środkowo-Wschodniej, które w dniach 8-9  października odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków.

Siła branży

W 2018 roku krajowy eksport elementów złącznych wzrósł o 19% do wartości 1,8 miliarda złotych. Jest to największa dynamika wzrostu od 8 lat.– Można szacować, że przy odrobinie wysiłku, polskie firmy z sektora elementów złącznych, mają potencjał na podwojenie eksportu w ciągu 4 lat. I nikogo taka ambitna prognoza nie powinna szokować, ponieważ w ciągu ostatnich piętnastu lat eksport elementów złącznych zwiększył się aż pięciokrotnie. – twierdzi dr Marek Łangalis, redaktor naczelny magazynu Fastener. Nie należy jednak spoczywać na laurach. Pomimo, iż eksport elementów złącznych znajduje się na rekordowym poziomie, to wciąż istnieją możliwości dalszego rozwoju. Dlatego warto zarezerwować sobie dwa jesienne dni, aby przekonać się jakie korzyści daje udział w Targach FASTENER POLAND®.

Rośnie zapotrzebowanie na elementy złączne

Oprócz eksportu, rośnie również rynek krajowego zużycia elementów złącznych. Wynosi on już 3,5 mld PLN, dzięki czemu Polska jest już 5 największym rynkiem wśród krajów Unii Europejskiej
(z uwzględnieniem Wielkiej Brytanii). Co równie ważne w ciągu dwóch lat Polska może stać się 3 największym rynkiem, gdyż do Francji (4 miejsce) i Wielkiej Brytanii brakuje jej już tylko ok. 200 mln PLN, co przy obecnym trendzie (rosnące zużycie w Polsce, a stabilne w krajach Europy Zachodniej) może zająć właśnie dwa lata. Polscy przedsiębiorcy zgłaszają coraz większe zapotrzebowanie na elementy złączne. To skutek coraz większej automatyzacji, przekładającej się na wydajność pracy. Targi FASTENER POLAD® pokazują siłę branży, odpowiadając na jej z roku na rok rosnące potrzeby.

Innowacyjne rozwiązania

Elementy złączne znajdują zastosowanie nie tylko w przemyśle, ale i w medycynie. Podczas Targów FASTENER POLAND® na stoisku firmy BHH Mikromed Sp. z o.o. prezentowany będzie innowacyjny system mocujący „INTEGRACJA”®. Przeznaczony jest on dla wszystkich pacjentów leczonych endoprotezą stawu biodrowego. Stosuje się go tylko i wyłącznie w przypadkach złamań pod i około protezowych. Może być wykorzystany jako zespolenie długoterminowe, prowadzące w efekcie do zrostu kości i wyleczenia złamania. W przypadku daleko posuniętych procesów osteoporotycznych stanowić może przystanek na drodze do zastosowania nowej endoprotezy, osadzonej w zdrowej części kości (po usunięciu z niej części uszkodzonej).

Nowości i hity sprzedażowe

Podczas minionej edycji blisko 26% zwiedzających pochodziło zza granicy. Byli zainteresowani znalezieniem nowych dostawców w Polsce. To duża szansa dla wystawców Targów, którzy prezentują ofertę swoich firm. W tym roku na targach zaprezentuje się ponad 200 producentów i dystrybutorów maszyn, narzędzi oraz elementów złącznych z Belgii, Chin, Czech, Francji, Hiszpanii, Indii, Malty, Niemiec, Polski, Słowenii, Tajwanu, Turcji, USA, Wielkiej Brytanii oraz Włoch. Wśród nowości  zobaczymy m.in. śruby typu KOMBI, stanowiące zintegrowany zespół śruby z podkładkami; profesjonalną prasę hydrauliczną ANS-618 do montażu elementów wciskanych typu PEM; kołki izolacyjne SMART, wkręt ASTRA Konfiz opatentowanym, gwiaździstym kształtem gwintu, główką stożkową z żeberkami frezującymi od spodu i częściowym gwintem; uniwersalne wkręty do drewna i konstrukcji drewnianych Hapax; kołki izolacyjne SMART S-IPT 8 i S-IPH 10 czy sprężynowe wkładki KATO bez zabieraka i blokad przeciw odkręceniu Advanex Lock One.

Wiedza kluczem do sukcesu

Podczas Targów odbędzie się Forum Elementów Złącznych. W prezentacji inauguracyjnej dr Marek Łangalis przedstawi wyzwania stojące przed polskim rynkiem elementów złącznych. Wśród panelistów pojawią się specjaliści z ATOTECH POLAND, NORD-LOCK POLAND oraz MILAR. Kolejnym punktem w programie będzie IV Konferencja Forum Druku 3D organizowana przez CADXPERT. To najważniejsza konferencja w Polsce poświęcona przemysłowym zastosowaniom technologii addytywnych, a także technologii skanowania 3D oraz modelowania 3D.

Branża potrzebuje specjalistów

Targi to również idealne miejsce do realizacji planów i rozwoju zawodowego. To wyjątkowa szansa dla szukających nowych wyzwań zawodowych oraz – z drugie strony dla przedsiębiorców, którzy w jednym miejscu mają dostęp do kilku tysięcy wysokiej klasy specjalistów. - Polski rynek elementów złącznych wciąż bardzo dynamicznie się rozwija, prawie w dwucyfrowym tempie. A jednocześnie napotyka na bariery wzrostu w postaci braku pracowników. I tu bardzo pomocne mogą być targi – to świetna okazja do znalezienia pracownika bądź podjęcia nowych wyzwań zawodowych. Wszak w jednym miejscu spotyka się niemal cała branża. – tak zapowiada Strefę Kariery dr Marek Łangalis, członek Rady Programowej Targów FASTENER POLAND®.

Sukces zaczyna się od spotkań, dlatego wszystkich zainteresowanych poszerzeniem kontaktów handlowych zachęcamy do udziału w Międzynarodowych Targach Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND®.

Szczegóły www.fastenerpoland.pl

Kontakt:
Beata Łoś, Komisarz Targów FASTENER POLAND®, tel. 501 691 234

Katarzyna Gościańska, PR Manager, tel. 510 134 219

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij