Na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego firma Bossard Poland zainstalowała wersję demonstracyjną jednego ze swoich rozwiązań z zakresu Smart Factory Logistics.

28 maja w Laboratorium Badań i Analiz Logistycznych LogLab Uniwersytetu Szczecińskiego odbyła się uroczysta inauguracja rozwiązania Bossard Last Mile Management. Przy udziale władz Uniwersytetu oraz współpracujących z uczelnią firm i instytucji, oficjalnie oddano do użytku wersję demonstracyjną autorskiego rozwiązania Bossard służącego do zarządzania tzw. „ostatnią milą” czyli przepływem materiałów na hali produkcyjnej. Demonstrację działania systemu przeprowadzili studenci z koła naukowego „Lean & Smart”.

Jak powiedziała dr Marzena Frankowska, Kierownik Zespołu Logistyki Produkcji i Dystrybucji, projekt wychodzi naprzeciw wyzwaniom, przed jakimi stają dziś wyższe uczelnie. Bo choć wiele mówi się o Przemyśle 4.0 i inteligentnych rozwiązaniach na produkcji, to w rzeczywistości jest to bardzo ciężko wdrożyć w procesie dydaktycznym oraz podejmować w badaniach naukowych. Prowadzony na Uniwersytecie Szczecińskim kierunek Logistyka zdecydowanie wyróżnia się pod tym względem na tle innych tego typu kierunków w Polsce. „Jesteśmy jednym z najnowocześniejszych wydziałów i naszym celem jest zapewnienie studentom możliwości kształcenia z wykorzystaniem narzędzi smart.” – dodała dr Frankowska.

Logistyka to flagowy kierunek Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego. Z ponad 1600 studentów wydziału połowa wybiera właśnie ten kierunek. Laboratoria wydziałowe pod względem wyposażenia uważane są za najnowocześniejsze w Polsce, zwłaszcza jeśli chodzi o logistykę produkcji. Nowoczesny sprzęt i oprogramowanie pozwalają na wykonywanie różnorodnych testów, badań i ekspertyz logistycznych. Dzięki wdrożeniu Last Mile Management wyposażenie to zostało uzupełnione o rozwiązanie do zarządzania łańcuchem dostaw oraz logistyką wewnętrzną na gnieździe produkcyjnym.

Bossard wyposażył pracownię logistyczną LogLab w dwa niezależne stanowiska montażowe, regał SmartBin do składowania części C (tzw. supermarket), wózek do realizacji zaopatrzenia oraz system ARIMS do zarządzania i analizy procesu przepływu materiałów. Aplikacje do montażu przekazała uczelni firma Garo Polska. Są to autentyczne komponenty systemów do ładowania pojazdów elektrycznych, produkowanych przez firmę Garo, która w swojej szczecińskiej fabryce na co dzień wykorzystuje rozwiązania logistyczne oraz elementy złączne Bossard.

W ramach ćwiczeń w laboratorium studenci mogą przeprowadzić symulację rzeczywistych procesów zarządzania przepływem materiałów na produkcji w nowoczesny zautomatyzowany sposób. Dzięki łączności bezprzewodowej zapotrzebowanie na elementy złączne jest automatycznie przekazywane ze stanowisk montażowych do systemu ARIMS. Tworzy on zoptymalizowaną listę oraz ścieżkę realizacji zamówień, dostępną w aplikacji mobilnej. Umożliwia także bieżące śledzenie procesów oraz efektywną analizę danych.

Od nowego roku akademickiego zajęcia z Last Mile Management na Uniwersytecie Szczecińskim wejdą w skład regularnego programu nauczania przedmiotów „Logistyka produkcji” oraz „Planowanie i organizacja produkcji”. Demo rozwiązania Bossard będzie także służyć do realizacji projektów naukowych.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij