Tegoroczne Mistrzostwa Świata to czas rywalizacji, ale i debiutów – po raz pierwszy w historii gospodarzem rozgrywek została Rosja.

Dwanaście stadionów w jedenastu rosyjskich miastach pomieści miliony kibiców, a o ich bezpieczeństwo na trybunach zadbają mocowania fischer.

Do sportowego święta przygotowały się nie tylko mistrzowskiego drużyny – w Sankt Petersburgu wzniesiono obiekt, który swoją nowoczesną bryłą i niebanalnym wzornictwem przypomina statek kosmiczny. Mnogość filarów, rusztowań i mechanizmów rozsuwanego dachu wymagała bezpiecznego i przemyślanego montażu, a także odpowiednio dobranych komponentów mocujących. W trakcie budowy stadionu Zenit Aren wykorzystano m. in. 1500 kartidży zaprawy iniekcyjnej FIS EM, 2900 ekonomicznych mocowań FBN II czy ponad 100 000 śrub do betonu FBS, które wzmocniły konstrukcje balustrad i klatek schodowych.

Wielkopowierzchniowe obiekty sportowe umiejscowione w odległych zakątkach Rosji są gotowe na przybycie kibiców i zespołów z całego świata. W konsultacjach technicznych wziął udział zespół rosyjskiego oddziału fischer, który odpowiadał za dobór mocowań w modernizowanych, ale i nowopowstałych stadionach – Rostov-on-Don, Kazan Arena, gdzie wykorzystując mocowania fischer zamontowano największy na świecie ekran technologii LED, Cosmos Arena, Mordovia Arena, Kaliningrad, Spartak  i Stadionie Olimpijskim w Soczi. Szereg testów wytrzymałościowych pozwolił specjalistom na dobór najefektywniejszych i jednocześnie ekonomicznych rozwiązań – kołków ramowych SXRL, ognioochronnych pianek pistoletowych B1 i wszechstronnych zapraw iniekcyjnych do kotwień w betonie zarysowanym FIS V. 

Mistrzostwa Świata w Rosji rozpoczęły się 14 czerwca i potrwają aż do 15 lipca, gdy na stadionie Łużniki w Moskwie odbędzie się finałowa rozgrywka. Łącznie na mistrzostwach zostaną rozegrane 64 mecze na 12 stadionach, a na 8 z nich wykorzystano ponad milion zamocowań fischer.

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij