Leasing staje się coraz popularniejszą formą finansowania biznesowych inwestycji. Tylko w minionym roku ich wartość wyniosła 58,1 mld zł. Po tę formę finansowania sięgają najczęściej branże: budowlana, transportowa i produkcyjna.

W Polsce pierwsze oferty leasingowe pojawiłysię na początku lat 90. ub.w. Wówczasnieuregulowane prawnie finansowaniemiało postać tzw. umów nienazwanych. Unormowanie prawne w Kodeksie cywilnym dotycząceumów leasingowych zostało wprowadzone w 2000 r. Rok później pojawiły się dodatkowe regulacje podatkowe dotyczące rozliczania inwestycji leasingowych. Dzisiaj leasing jest procedurą w pełni uregulowaną nie tylko w zakresie cywilnoprawnym, czy podatkowym, ale również rachunkowym.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij