Producent systemów zamocowań ponownie dostarczył swoje produkty na teren budowy metra w Warszawie.

Zastosowanie przy pracach montażowych znalazły m.in. kotwy chemiczne, które posłużą do montażu prętów zbrojeniowych, poszczególnych urządzeń i elementów infrastruktury. Specjaliści fischer nadzorują też prace związane z zakotwieniem.

Na trzech stacjach podziemnej kolei będą wykorzystywane przede wszystkim kotwy do dużych obciążeń. Do wklejania prętów zbrojeniowych w betonowe konstrukcje posłużą m.in. żywice FIS SB i FIS EM. Poza zastosowaniem konkretnych systemów zamocowań marka zapewnia kompleksowe wsparcie techniczne dla projektantów, inwestorów i generalnych wykonawców. Na miejscu trwa nadzór nad pracami montażowymi, odbywają się też próby wytrzymałościowe zakotwień z zachowaniem wszystkich standardów bezpieczeństwa. Eksperci fischer przy rozbudowie sieci metra współpracują już po raz drugi. W trakcie budowy I linii metra fasady wentylowane na dwóch stacjach zostały zamontowane za pomocą systemu ACT. Praktyczność tego rozwiązania pozwala na łatwy demontaż poszczególnych części w razie pojawienia się  przecieków na peronach i umożliwia sprawną wymianę płyt okładzinowych oraz łatwe usunięcie przecieków.

Odcinek północno-wschodni II linia metra w stolicy wiedzie z zachodniej części miasta na praską stronę Wisły. Długość nowej trasy to ponad 3 kilometry. Sama inwestycja jest jedną z największych w tej części Europy – koszt budowy szacuje się na ponad 1 mld złotych. Pierwsze pociągi pojadą tędy w 2019 roku. Generalnym wykonawcą robót jest spółka AGP Metro Polska S.A.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij