Wiodący polski producent technik zamocowań budowlanych poszerzył swoją ofertę o wkręty do konstrukcji tarasowych. Wykonane z stali nierdzewnej A2 produkty są doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy poszukują trwałego i wytrzymałego mocowania.

W ofercie tarasowej Klimas Wkręt-met znajdują się trzy podstawowe łączniki wyprodukowane ze stali nierdzewnej i przeznaczone do wykorzystania w warunkach ciągłej ekspozycji na czynniki atmosferyczne. Przyjmuje się, że odporność korozyjna stali A2 to: 50 lat w środowisku morskim (C3) oraz 25 lat w środowisku przemysłowym (C5). We wkrętach z najnowszej oferty na uwagę zasługuje również ich konstrukcja, która ułatwia montaż dzięki niwelowaniu „omykania się” narzędzi podczas wkręcania.

Wkręt WN
Przeznaczony do łączenia drewnianych elementów konstrukcji tarasów, legarów, a także do montażu poszycia (montaż widoczny lub montaż ukryty: w drugim przypadku niezbędne jest  użycie specjalnego narzędzia do tego rodzaju montażu).
Cechy charakterystyczne: łeb stożkowy 60°, frez rozwiercający oraz specjalny grot ułatwiający wkręcanie (w przypadku egzotycznych gatunków drewna o dużej twardości zaleca się nawiercanie).
Rozmiary [mm]: fi 4 x 40 – 60 oraz fi 5 x 50 – 80

Wkręt HNT
Przeznaczony do łączenia drewnianych desek tarasowych do legarów. W twardym drewnie zaleca się użycie specjalnego narzędzia do montażu ukrytego.
Cechy charakterystyczne: łeb walcowy i gwint zamykający oraz specjalny grot ułatwiający wkręcanie (w przypadku egzotycznych gatunków drewna o dużej twardości zaleca się nawiercanie).
Rozmiary [mm]: fi 5 x 50 – 80

Wkręt WT
Przeznaczony do łączenia elementów z użyciem systemów klipsowych do ukrytego montażu na wpust.
Cechy charakterystyczne: niski łeb stożkowy 90° oraz specjalny grot ułatwiający wkręcanie (w przypadku egzotycznych gatunków drewna o dużej twardości zaleca się nawiercanie).
Rozmiar [mm]: fi 4 x 45W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij