FIS VL to 2-komponentowa zaprawa iniekcyjna, powstała na bazie żywicy winyloestrowej. Produkt jest przeznaczony do wszystkich standardowych zastosowań w murach i betonie.

W tych materiałach uzyskuje wysokie parametry wytrzymałościowe. Zaprawa umożliwia montaż w trudnych, często zmiennych warunkach atmosferycznych – w tym w otworach zalanych wodą. Kotwienie można przeprowadzić na zewnątrz zarówno podczas temperatur ujemnych, jak i dużej wilgotności podłoża. Aprobata dopuszcza stosowanie zaprawy od -40 do +120o C. Istnieje możliwość regulacji głębokości zakotwienia w zależności od wymaganej nośności (maksymalnie do 2000 mm). Za pomocą FIS VL można bezpiecznie mocować w powszechnie stosowanych materiałach budowlanych, w tym w betonie zarysowanym i niezarysowanym oraz w murach wykonanych z gazobetonu, cegły dziurawki czy pustaków ceramicznych.

Produkt posiada aprobatę do wklejania wkrętów zbrojeniowych oraz odporność ogniową w betonie i w murach. Dzięki FIS VL w murach można zamontować np. szafki kuchenne i łazienkowe, instalacje wodne, klimatyzacyjne czy wentylacyjne, a także elementy elektryczne. W betonie zarysowanym i niezarysowanym mocowanie chemiczne można wykorzystać do montażu elementów metalowych i stalowych (tj. jak barierki, poręcze na klatkach schodowych) oraz do stawiania konstrukcji betonowych (pręty zbrojeniowe). Zaprawa jest dostępna w pięciu rozmiarach kartuszy – od 150 do 950 ml.

Zaprawa FIS VL posiada następujące aprobaty:

  • ETA-10/0352 \\ do betonu zarysowanego i niezarysowanego,
  • ETA-15/0263 \\ do murów pełnych i z pustaków oraz do gazobetonu,
  • ETA-15/0539  \\ dodatkowo wklejane pręty zbrojeniowe,
  • kilka raportów z badań ogniowych (mocowania w betonie i w murach) – R 120.

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij