Intensywny rozwój branży elementów złącznych wymógł na dostawcach maszyn do ich produkcji opracowanie odpowiednich systemów pozwalających na sprostanie sprzecznym celom klientów: niższej cenie produktów przy jednoczesnym wzroście ich jakości.

W poniższym artykule przedstawiono nowoczesne systemy stosowane w pracy z maszynami, które umożliwiają osiągnięcie tego trudnego zadania.

Do produkcji elementów złącznych stosuje się trzy podstawowe rodzaje maszyn:
kuźniarki (zwane również zbijarkami, spęczarkami, prasami), które służą do przekształcenia metodą obróbki plastycznej fragmentu drutu bądź pręta, tzw. ucinka, w kształt finalny w kilku przejściach, walcarki służące do walcowania gwintu, oraz kombajny śrubiarskie, składające się z trzech maszyn połączonych w jedną jednostkę produkcyjną, tj. z kuźniarki, czubkarki oraz walcarki. Kombajny produkują śruby „na gotowo”, tzn. do maszyny podawany jest drut, a z maszyny do pojemnika rozładowczego wypadają gotowe śruby z fazą na końcu trzpienia oraz zawalcowanym gwintem, gotowe do wysyłki do klienta lub do dalszych zabiegów produkcyjnych – hartowania oraz pokrycia galwanicznego.

Dokończenie artykułu w "Fastener 2/2015 - czytaj dalej

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij