System klinujący HEICO-LOCK® jest niezawodnym rozwiązaniem problemu samoczynnego luzowania się śrub i nakrętek poddanych oddziaływaniu drgań i obciążeń dynamicznych.

Od początku swojego istnienia, czyli od 1900 roku, niemiecka firma HEICO oferuje swoim klientom najwyższej klasy rozwiązania z zakresu technik łączenia. Firma zaczęła swoją działalność od wytwarzania gwoździ tapicerskich i dekoracyjnych dla przemysłu meblarskiego, ale w kolejnych latach tworzyła i rozwijała kolejne sektory produkcyjne, w tym sektor wyrobów precyzyjnych. Na początku lat 90. ub.w. firma rozpoczęła produkcję formowanych na zimno specjalistycznych elementów i odlewów na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego, a 8 lat temu podjęta została decyzja o powiększeniu oferty rynkowej o zupełnie nowy produkt z zakresu elementów złącznych – to system zabezpieczania połączeń śrubowych HEICO-LOCK®.

Problem luzowania się połączeń śrubowych istniał od zawsze i od zawsze próbowano go rozwiązać. W rezultacie aktualnie znanych i stosowanych jest wiele metod mających zabezpieczać śruby i nakrętki, ale znaczna ich część nie spełnia wymogów niezawodności i zapewnienia bezpieczeństwa. Zostało to zauważone, a następnie potwierdzone w decyzjach weryfikacyjnych przez Niemiecki Instytut Normalizacyjny (DIN), który usunął kilka typów powszechnie stosowanych rozwiązań z odnośnych norm.

Metodę zabezpieczania połączeń śrubowych przed samoczynnym luzowaniem uznaje się za skuteczną, jeżeli spełnia wymagania normy EN DIN 25201 ujęte w zapisie dotyczącym zdolności do utrzymania napięcia wstępnego śruby na poziomie nie mniejszym niż 80%. Tę zdolność bada się i sprawdza na stanowisku do badań wibracyjnych opisanym w normie EN DIN 65151 oraz zgodnie z opisaną tam metodologią zwaną od nazwiska jej wynalazcy testem Junkera. Firma HEICO zleciła kilku niezależnym instytutom badawczym przeprowadzenie szeregu badań, w tym testu Junkera, mających sprawdzić skuteczność działania systemu HEICO-LOCK®. Wyniki tych badań bezspornie wykazały, że system HEICO-LOCK®, mający formę dwuelementowych podkładek klinujących, spełnia wymagania normy EN DIN 25201 i jest skutecznym sposobem zabezpieczania połączeń śrubowych przed luzowaniem.

Ponad 100 lat istnienia firmy HEICO to stały rozwój w oparciu o innowacje będące odzewem na potrzeby rynku. Zgodnie z tą filozofią nowocześnie wyposażony i silny kadrowo firmowy dział badawczo-rozwojowy stale pracuje nad opracowaniem nowych i udoskonalaniem istniejących rozwiązań w zakresie zabezpieczania śrub i nakrętek. Dzięki temu zaledwie kilka lat po wprowadzeniu na rynek podkładek klinujących pojawił się szereg nowych produktów z segmentu systemu HEICO-LOCK®. Są to: zintegrowane podkładki klinujące, podkładki klinujące typu HLK z przeznaczeniem do konstrukcji stalowych, nakrętki klinujące oraz innowacyjne podkładki klinujące typu combi zintegrowane ze śrubami. Ponad to w 2016 roku firma HEICO rozpoczęła prace nad opracowaniem i wdrożeniem do produkcji systemów wstępnego napinania śrub o dużych rozmiarach, czego efektem było wprowadzenie na rynek nakrętki napinającej HEICO-TEC®.

Firma HEICO od zawsze stawiała na jakość i precyzję. Dziś jest czołowym wytwórcą specjalistycznych, precyzyjnych elementów złącznych. Zatrudnia ponad 400 wysoko kwalifikowanych pracowników w dwóch zakładach produkcyjnych w Niemczech oraz w dwunastu przedstawicielstwach techniczno-handlowych na całym świecie. Wiedza i doświadczenie pracowników oraz najnowocześniejsze środki produkcji i kontroli jakości pozwalają firmie HEICO na podejmowanie coraz to nowych wyzwań na wciąż zmieniającym się i coraz bardziej wymagającym rynku producentów i użytkowników maszyn, urządzeń i konstrukcji technicznych.

Podkładki klinujące HEICO-LOCK®

Niezawodny system blokujący dla najbardziej wymagających połączeń śrubowych

Dzięki swojej unikalnej konstrukcji wykorzystującej blokujące działanie klina podkładka klinująca HEICO-LOCK® zapobiega samoczynnemu odkręcaniu połączeń śrubowych, zapewniając ich bezpieczne i niezawodne zabezpieczenie nawet w warunkach ekstremalnych drgań i obciążeń dynamicznych.

Zintegrowane podkładki klinujące HEICO-LOCK®

Innowacyjny system z dodatkowym zabezpieczeniem

Zintegrowana podkładka klinująca HEICO-LOCK® zapewnia najwyższą jakość zabezpieczenia połączeń śrubowych dla najbardziej wymagających zastosowań. Dzięki zastosowaniu elastycznego pierścienia łączącego oba elementy podkładki uzyskano pewność ich stałego i właściwego położenia względem siebie, niezależnie od krotności użycia. Takie rozwiązanie gwarantuje łatwy, szybki i bezpieczny montaż nawet dla niewyspecjalizowanych użytkowników.

Nakrętki klinujące HEICO-LOCK®

Element złączny z funkcją gwarantującą pewność połączenia

Nakrętka klinująca HEICO-LOCK® to połączenie podkładki klinującej HEICO-LOCK® z nakrętką w trwały, a jednocześnie ruchomy sposób, co daje gwarancję bezpieczeństwa połączenia śrubowego oraz zapewnia łatwą i bezpieczną aplikację w każdych warunkach i wymaganiach montażowych.

Podkładki klinujące HEICO-LOCK® Combi

Pewność połączenia przy pełnej integracji ze śrubowym elementem złącznym

Podkładka klinująca HEICO-LOCK® Combi to kombinacja podkładki klinującej HEICO-LOCK® ze specjalnie skonstruowanym pierścieniem integrującym. To rozwiązanie zabezpiecza podkładkę przed zsunięciem się z gwintu śruby. Trwałe połączenie montażowe ze śrubą zapewnia łatwy, a jednocześnie pewny i bezpieczny montaż nawet w najbardziej trudnych warunkach instalacyjnych.

Podkładki klinujące HEICO-LOCK® HLK

Konstrukcja stalowa jeszcze mocniejsza

Podkładka klinująca HEICO-LOCK® HLK zapewnia niezawodne zabezpieczenie przed poluzowaniem zestawów śrubowych HV zgodnie z normami DIN EN 14399-4 i DIN EN 14399-8 nawet w konstrukcjach narażonych na ekstremalnie wysokie drgania i obciążenia dynamiczne. Powiększona fazka otworu wewnętrznego eliminuje ryzyko kontaktu krawędzi podkładki z promieniem pod łbem śruby HV i zapewnia optymalną współpracę wszystkich elementów złącznych.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij