W Tybindze, gdzie znajduje się jeden z najlepszych ośrodków szkolenia medycznego w Niemczech, są obecnie prowadzone liczne projekty infrastrukturalne.

W Tybindze, gdzie znajduje się jeden z najlepszych ośrodków szkolenia medycznego w Niemczech, są obecnie prowadzone liczne projekty infrastrukturalne. Kliniki Crona przechodzą gruntowną renowację. Podjęte już działania obejmują instalację rur chłodzących oraz kanałów mediów, do których zastosowano system instalacyjny fischer FMS.

Kliniki Crona rozpoczęły działalność w latach 1988 i 1989. By zapewnić jednostce dalszy wysoki poziom leczenia, podjęto decyzję o modernizacji i rozbudowie budynków. Jednym z etapów przebudowy była instalacja rur chłodzących oraz tras mediowych prowadzona między grudniem 2019 r. a lutym 2020 r.

Rury chłodzące zostały pomyślnie zainstalowane dzięki tzw. ciężkiemu systemowi instalacyjnemu fischer FMS. System jest idealny do przenoszenia dużych obciążeń, generowanych przez rury chłodzące o średnicy wewnętrznej 250 mm (nominalna szerokość DN250) przy jednoczesnym uwzględnieniu wymaganej rozpiętości konstrukcji szkieletowej.
Nowy system fischer FMS sprawia, że ciężkie instalacje w budynkach, takie jak opisana powyżej, stają się wyjątkowo elastyczne i wydajne w instalacji. System pozwala także uniknąć opracowywania skomplikowanej konstrukcji stalowej, która wymaga własnego planowania i wstępnego montażu.

Projekt rozpoczął się od oceny istniejącej instalacji w klinice. Oprogramowanie RSTAB do analizy strukturalnej Dlubal umożliwiło rejestrację i obliczenie szkieletu stalowego na podstawie danych produktu i parametrów na miejscu zarejestrowanych dla systemu instalacyjnego fischer FMS. Pozwoliło to także na zaplanowanie niezbędnych wymiarów konstrukcyjnych oraz obliczenie poprawnych naprężeń. Dzięki temu dodatkowemu wsparciu firma fischer pomogła wykonawcy z powodzeniem i bezpiecznie zainstalować rury chłodzące za pomocą innowacyjnego i przyjaznego dla użytkownika rozwiązania, bez konieczności planowania i instalowania skomplikowanej konstrukcji stalowej i systemu podparcia rur.

System instalacyjny fischer FMS znacznie wpłynął na szybki postęp prac podczas instalacji rur w klinice bez konieczności prefabrykacji na miejscu. Wraz z profilami i masywnymi elementami konstrukcyjnymi uniwersalne łączniki umożliwiają różnorodne zastosowania, łatwą regulację podczas instalacji oraz wyrównania tras rurociągu. Istniejące ustawienia można łatwo rozbudować lub adaptować.

Przy opisywanej realizacji zastosowano m.in. masywne profile FMP o długości 3 i 6 m. Profile połączono i przymocowano do podłoża za pomocą łączników z łbem młoteczkowym fischer FMHB. Wykorzystane produkty obejmowały również: płyty podstawy FMSF BP, kątowniki montażowe FMA, połączenia śrubowe FMUF i łączniki przegubowe FMVB w odpowiednich rozmiarach i konfiguracjach.

Obejmy do rur chłodniczych FRS-K zastosowano z odpowiednimi akcesoriami do zamocowania rur chłodzących na masywnych profilach, zaś do ich wykończenia użyto zaślepek FMEC.

W ramach projektu zastosowano również inne rozwiązania z zakresu systemów instalacyjnych fischer, takie jak uniwersalny system kanałów FUS czy mocny zacisk rurowy FRSM. Produkty z gamy kotew fischer obejmowały kotwę śrubową FAZ II 12/20 GS, która została użyta do montażu konstrukcji ramy.

Specjaliści fischer wspierali klienta od etapu planowania i obliczeń, dostawy na miejscu i wsparcia projektu aż do pomyślnego zakończenia projektu.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij