Informacje z rynku elementów złącznych w Polsce i na świecie.

FISHER ZDOBYWA PIĘĆ WYRÓŻNIEŃ W KONKURSIE GERMAN BRAND AWARD

Grupa Fischer zdobyła nagrodę German Brand Award 2020 w aż pięciu kategoriach, w tym złotą nagrodę w kategorii Social Media. Doceniono nową gamę NO TOOLS, JUST HANDS, eventy Fischer TourTruck oraz kampanię dedykowaną nowym śrubom do betonu. Jury odznaczyło firmę Fischer tytułem jednej z najlepszych marek w branży „Building & Elements”.

– Marketing ma ogromne znaczenie dla naszej firmy. Ciągle szukamy nowych sposobów skutecznego dotarcia do klientów, a tym samym osiągania sukcesów handlowych. Pięć nagród zdobytych podczas German Brand Award honoruje zaangażowanie naszych pracowników i jest dla nas potwierdzeniem kontynuacji naszego innowacyjnego kursu – powiedział dyrektor generalny firmy Fischer Marc-Sven Mengis.

Marka Fischer zwyciężyła w kategorii „Building & Elements” w konkursie „Excellent Brands”, co czyni ją jedną z najlepszych marek produktowych i korporacyjnych branży budowlanej. Firma zdobyła także złotą nagrodę w kategorii „Doskonałość w strategii marki i kreacji – komunikacja marki – media społecznościowe”, osiągając jedną z najwyższych ocen całego konkursu.

Komisja konkursowa German Brand Award 2020 otrzymała w sumie 1200 zgłoszeń z 14 krajów. Tylko 47 projektów i marek otrzymało nagrodę, z czego 22 zostały zaprezentowane w ramach konkursu „Excellence in Brand Strategy and Creation”. Jury wysoko oceniło wszechstronną strategię marki, która zaowocowała szerokim dotarciem do klientów, przy jednoczesnym utrzymaniu spójnego wizerunku marki – pod względem wizualnym, jak i promowanych treści.

– Wartości korporacyjne, takie jak nowoczesność i dynamizm, jasno wynikają z prowadzonej komunikacji; tak samo jak aspekt marki Fischer, prowadzący do znaczących więzi emocjonalnych z brandem – stwierdziło jury konkursowe, uzasadniając swój wybór.

W dalszej części uzasadnienia jury mogliśmy przeczytać, że marka Fischer prezentuje obecnie profesjonalny, współczesny wizerunek, który koncentruje się na grupie docelowej, jednocześnie wnosząc istotny wkład w dziedzinie brandingu pracodawców.

Grupa Fischer wdraża nową strategię mediów społecznościowych od 2017 r. Strategia została już uruchomiona w 30 z 49 spółek zależnych. – Profile naszych sześciu kanałów oraz blog Fischer, planowanie treści i formatu multimediów oraz wizerunek naszej marki od tego czasu zyskały na spójności, rozpoznawalności marki i jej wpływie – powiedział Volker Amann, dyrektor działu marketingu międzynarodowego w firmie Fischer, i dodał:

– Możemy teraz bezpośrednio docierać do klientów końcowych, poszerzając ten zasięg, pozyskując jednocześnie nowe informacje o ich potrzebach i zainteresowaniach poprzez komunikację z użytkownikami.

Firma Fischer otrzymała także nagrody w trzech dodatkowych kategoriach, co potwierdza wszechstronny, bardzo wysoki poziom kompetencji w zakresie zarządzania marką. Niezależny panel ekspertów co roku ocenia unikalne marki i firmy, wręczając nagrodę German Brand Award. Nagroda została zainicjowana przez German Design Council, niezależną i międzynarodową instytucję promującą publiczne postrzeganie designu. Nagroda jest wręczana przez Niemiecki Instytut Marki.

Więcej informacji: www.fischerpolska.pl

KLIMAS WKRĘT-MET POMAGA BUDOWAĆ DOM OCZAMI BRATA

W Częstochowie ruszyła budowa domu dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi. Projekt jest realizowany z inicjatywy fundacji Dom Oczami Brata, pomoc w budowie zadeklarowała marka Klimas Wkręt-met.

Zapewnienie opieki dorosłym niepełnosprawnym wciąż stanowi poważną kwestię w naszym kraju na poziomie ustawodawcy, jednak pozytywnym aspektem są inicjatywy takie jak Dom Oczami Brata, który powstaje w Częstochowie. Wsparcie budowy oraz produkty w postaci technik zamocowań zapewnia firma Klimas Wkręt-met.

Dom dla szesnastu dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną będzie pełnić funkcję Rodzinnego Domu Pomocy, który będzie również miejscem aktywizacji dla osób z niepełnosprawnościami. Zostaną w nim stworzone trzy pracownie rehabilitacyjne. – W Polsce żyje wielu niepełnosprawnych dorosłych, którymi zajmują się coraz starsi rodzice. Po zachorowaniu lub odejściu rodziców czy opiekunów osoby z niepełnosprawnościami zostają pozostawione same, a ze względu na brak samodzielności ruchowej nie są w stanie funkcjonować we własnych mieszkaniach. To wystarczający argument, by wesprzeć tę inicjatywę, ale jako firma mocno zaangażowana społecznie widzimy, ile wysiłku fundacja wkłada w inne aktywności mające na celu poprawę jakości życia niepełnosprawnych – mówi Joanna Klimas z Klimas Wkręt-met.  Dotychczas fundacja uruchomiła m.in.: Specjalistyczno-Opiekuńczą Placówkę Wsparcia Dziennego, Klubokawiarnię „Alternatywa 21”, 9 pracowni aktywizacji społeczno-zawodowej oraz 3 mieszkania wspomagająco-treningowe, a także mieszkanie socjalne. Realizuje szereg działań kulturalnych dla osób z niepełnosprawnością, np. program (Nie)pełnosprawni – aktywni kulturalnie, dzięki któremu promuje uzdolnione osoby niepełnosprawne.

21 sierpnia odbyła się uroczystość związana z podpisaniem i wmurowaniem aktu erekcyjnego budowy Domu Oczami Brata. Wydarzenie tym samym zwieńczyło koniec I etapu budowy. W wydarzeniu uczestniczyła Joanna Klimas, reprezentująca markę wspierającą projekt. – Wspieramy budowę finansowo, ale też dostarczamy materiały w postaci systemów zamocowań, które będą obecne właściwie na każdym etapie budowy. Pełny zakres technik zamocowań od łączników stosowanych do ociepleń, dachów, do montażu stolarki otworowej i zamocowań elektroinstalacyjnych, aż po produkty przeznaczone do prac wykończeniowych. Powstanie domu to inicjatywa społeczna, dlatego mamy nadzieję, że nasze zaangażowanie posłuży jako przykład i do Fundacji zgłaszać się będą kolejni darczyńcy – podsumowuje Joanna Klimas.

Więcej informacji: www.wkret-met.com

TARGI KLEJENIA PO RAZ CZWARTY W SOSNOWCU

18-19 listopada 2020 roku w sosnowieckim Expo Silesia odbędą się 4. edycja Targów Technologii Klejenia ExpoBONDING, a także 4. Międzynarodowe Seminarium Klejenia organizowane przez Sieć Badawczą Łukasiewicz – Instytut Spawalnictwa, partnera Targów.

Targi ExpoBONDING to tradycyjne cykliczne miejsce spotkań, prezentacji i dyskusji producentów oraz dystrybutorów materiałów i urządzeń z zakresu klejenia z ich potencjalnymi odbiorcami – przedstawicielami wybranych gałęzi przemysłu. ExpoBONDING to nie tylko wystawa, ale również wydarzenia towarzyszące. Międzynarodowe Seminarium Klejenia skierowane jest do osób zatrudnionych w przemyśle, które przygotowują się do stosowania technologii klejenia w procesach produkcyjnych lub już ją stosują.

Tegorocznym Targom ExpoBONDING towarzyszyć będą także:

  • Targi Techniki Montażu ASSEMBLY Days,
  • Forum Automatyki dla Przemysłu AUTOMATIQ Expo,
  • Targi Opakowań i Technologii Pakowania ExpoOPAKOWANIA.
Więcej informacji: www.exposilesia.pl/event/expobonding

BOSSARD POLAND PARTNEREM PRIJEKTU AGH SOLAR BOAT TEAM

Jest lekka, zwinna, ekologiczna i ma już na koncie spore sukcesy. „Baśka” to wyjątkowa łódź solarna, nagradzana na międzynarodowych zawodach, w całości skonstruowana przez grupę studentów pasjonatów z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W tym roku AGH Solar Boat Team tworzy kolejną łódkę zasilaną energią słoneczną, a firma Bossard Poland dołącza do grona partnerów projektu.

Jak to się zaczęło?

Kiedy na początku roku grupa studentów AGH zwróciła się do firmy Bossard Poland z prośbą o wsparcie ich projektu, firma nie zastanawiała się długo. Zafascynowały ją zarówno sam pomysł, jak i pasja oraz zaangażowanie zespołu. Młodzi ludzie biegną po zajęciach do warsztatu i spędzają tam długie godziny, planując, projektując i konstruując niezwykłą łódkę.

Wszystko zaczęło się pod koniec 2015 roku w kole studenckim „Eko-Energia” od idei stworzenia łodzi, która zrewolucjonizuje transport morski. Ekologicznej, innowacyjnej, zasilanej napędem elektrycznym w 100% wykorzystującym odnawialną energię słoneczną. Cel był jasno określony – wystartować w międzynarodowych wyścigach solarnych i zdobyć tam jak najlepsze miejsce.

Uskrzydlona „Baśka”

Tworzona z zapałem przez niespełna 2 lata łódź otrzymała imię po patronce górników – św. Barbarze. Była dla studentów nie tylko ambitnym wyzwaniem inżynierskim, ale także, jak sami podkreślają, manifestem zrównoważonego rozwoju transportu morskiego.

6-metrowa „Baśka”, ważąca zaledwie 135 kg, jest zasilana przez system elektryczny oparty na panelach fotowoltaicznych o łącznej mocy 1000 W. Do napędu wykorzystuje silnik elektryczny BLDC o mocy 7 kW, umieszczony pod wodą w szczelnej gondoli, stanowiącej unikatowe rozwiązanie na tle innych zespołów. Kadłub oraz pokład łodzi wykonano z kompozytu typu sandwich wykorzystującego włókno węglowe. Zapewnia ono dużą wytrzymałość i sztywność konstrukcji przy jej niskiej wadze. Szczególną cechą „Baśki” są hydroskrzydła, które umożliwiają wyniesienie jej kadłuba ponad powierzchnię wody w celu redukcji oporów hydrodynamicznych.

Łódź AGH szybko rozwinęła przysłowiowe skrzydła, a spektakularne sukcesy uskrzydliły członków całego zespołu. Podczas swojego debiutu na zawodach Monaco Solar & Energy Boat Challenge w lipcu 2017 roku „Baśka” zajęła 5. miejsce na 30 startujących łodzi solarnych. W 2018 roku „wpłynęła” z impetem na 3. stopień podium, którą to pozycję utrzymała w 2019 roku. Projekt zdobył także liczne nagrody i wyróżnienia w konkursach studenckich dla przyszłych konstruktorów i inżynierów.

Lepsi niż start-up

AGH Solar Boat Team, działający pod patronatem Wydziału Energetyki i Paliw AGH oraz Akademickiego Klubu Żeglarskiego uczelni, liczy obecnie około 70 osób i zrzesza studentów kilku kierunków.

AGH Solar Boat Warsztat robią co mogą we własnym zakresie. Na przykład sami opracowują technologie kompozytów i „wypiekają” je we własnym warsztatowym piecu. System elektryczny „Baśki” również został w całości zaprojektowany i zaprogramowany przez studencki zespół elektryków. Samodzielnie zarządzają także całym projektem, promując go w kraju i za granicą oraz aktywnie pozyskując sponsorów. Tak więc poza tym, że tworzą wspólnie coś wyjątkowego, przy okazji w praktyce poznają realia funkcjonowania całkiem sporego przedsiębiorstwa.
Mówi się, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, a apetytu na sukces i nowe wyzwania tym młodym ludziom z pewnością nie brakuje. W tym roku postanowili zbudować drugą łódź, aby móc wybrać się z nią za ocean i wystartować w zawodach odbywających się w Stanach Zjednoczonych. W tym momencie zaczęła się wspólna historia AGH Solar Boat team i firmy Bossard Poland.

W firmie Bossard Poland wierzy się w innowacyjność, przedsiębiorczość i siłę twórczą wspólnego działania. Firma postanowiła wesprzeć nowy projekt.

Liczy się każdy szczegół

W tak precyzyjnych projektach jak wyścigowa łódź solarna liczy się każdy szczegół. Przy niezwykle wysokim poziomie uczestników zawodów oraz rygorystycznych obostrzeniach regulaminowych dosłownie każdy komponent ma znaczenie. Musi być jak najlżejszy, wydajny, odporny na warunki atmosferyczne i gwarantujący solidne, bezpieczne złącze.

Firma Bossard zaangażowała swoich inżynierów, aby dostarczyć konstruktorom łodzi odpowiednie śruby, nakrętki, podkładki, wkładki, tulejki i inne niezbędne elementy złączne. Dzięki bogatej ofercie dodatkowej firma mogła również wyposażyć łódź w elementy elektrotechniczne, łączniki do kompozytów BigHead® oraz elementy obsługowe, takie jak zawiasy FASTEKS® Access Line czy zamki Southco.

Więcej informacji: www.bossard.com/pl

NAPINACZ SUPERBOLT MONITORUJĄCY OBCIĄŻENIE WSTĘPNE. KOLEJNY POZIOM INTELIGENCJI

Napinacze wielośrubowe Superbolt znajdują swoje zastosowanie w przemyśle wszędzie tam, gdzie dokręcanie śrub o dużych rozmiarach staje się trudne. Napinacz rozwiązuje ten problem poprzez rozłożenie sił na mniejsze momenty wejściowe.

Poprzez dokręcanie śrub jackbolts generowana jest siła osiowa, która skierowana jest na utwardzoną podkładkę. Śruby typu jackbolts z racji swojego rozmiaru oraz charakterystycznego kształtu mają stosunkowo niski współczynnik tarcia, co przekłada się na generowanie dużej siły nacisku przy stosunkowo niskim momencie obrotowym. Korpus nakrętki, który jest umieszczany w głównym gwincie, jest odpowiedzialny za przenoszenie obciążeń. Podkładka nie tylko pełni funkcje przenoszenia sił, ale jest również odpowiedzialna za zabezpieczenie czoła kołnierza.

Siła osiowa generowana przez mniejsze śruby jackbolts oraz siła reakcji łba śruby tworzą siłę zaciskową na kołnierzu, co powoduje wytworzenie równie silnej reakcji w głównej śrubie.

Zaletami MJT są łatwość pomiaru napięcia wstępnego oraz jego dokładność. Napięcia są generowane w zakresie ±10%. Narzędzie to jest stosowane w wielu krytycznych połączeniach, dlatego kluczowe jest uzyskanie kontroli prawidłowego napięcia.

Dodatkowym atutem jest możliwość monitorowania i weryfikacji napięcia wstępnego w czasie rzeczywistym. Innowacja opiera się na pomiarze obciążenia osiowego śruby, który w przeciwieństwie do tradycyjnych technik wykorzystuje unikalny tryb odkształcania MJT.

Korpus nakrętki napinacza ma czujnik obciążenia LST, wyposażony w przyrząd do pomiaru naprężenia, który mierzy zmienność obwodu proporcjonalnie do zmian naprężenia wstępnego śruby. Zasada jego monitorowania polega na dokładnym pomiarze rozszerzalności obwodowej korpusu nakrętki i porównaniu go do wartości napięcia wstępnego w śrubie głównej.

W celu zoptymalizowania lokalizacji urządzeń (tensometrów) została użyta symulacja FE, mająca za zadanie określenie wielkości naprężeń w kilku miejscach wokół korpusu nakrętki.

Wydajność, która została skalibrowana przez czujniki odniesienia, pozwala na dopasowanie systemu inteligentnej nakrętki Superbolt do najlepszych dostępnych systemów na rynku pozwalającego na monitorowanie napięcia wstępnego z dokładnością do wartości ±2%.

Wnioski:

  • dokładny oraz powtarzalny odczyt napięcia wstępnego;
  • Superbolt LST to prawdziwa innowacja w dziedzinie monitorowania napięcia wstępnego, która sprosta odczytowi napięcia wstępnego zarówno w fazie instalacji połączenia śrubowego, jak i jego zdalnego monitorowania w późniejszych fazach eksploatacji;
  • narzędzie jest niezawodnym rozwiązaniem dla wszystkich połączeń, które wymagają dokładnej weryfikacji napięcia wstępnego bez modyfikowania lub przygotowywania specjalnych elementów złącznych;
  • LST eliminuje wysokie koszty, które są związane z zewnętrznymi urządzeniami pomiarowymi lub okresową weryfikacją przez ekipy konserwacyjne.

Więcej informacji: www.nord-lock.com/pl

TARGI FASTENER FAIR ITALY 2020 PRZEŁOŻONE

Trzecia edycja targów elementów złącznych i technik łączenia odbędzie się 10-11 listopada 2021 roku w Mediolanie we Włoszech. Organizator targów, Mack Brooks Exhibitions, ogłosił zmianę terminu wydarzenia, które pierwotnie miało się odbyć 11-12 listopada 2020 roku. Decyzja o zmianie terminu wydarzenia została podjęta na prośbę wystawców i partnerów targów, którzy obawiali się wziąć udział w tegorocznych targach ze względu na panującą epidemię.

– Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że ten rok był wyzwaniem zarówno dla wydarzeń targowych, jak i branży elementów złącznych. Wiele wydarzeń musiało zostać przełożonych na nadchodzący rok z powodu pandemii COVID-19 i trwających ograniczeń w przemieszczaniu się. Wielu naszych uczestników nie mogłoby wziąć udziału w targach Fastener Fair Italy w tym roku, dlatego w ścisłym porozumieniu z partnerami targów zdecydowaliśmy się przesunąć termin Fastener Fair Italy na listopad 2021 roku – przekazała Nicola Hamann, dyrektor zarządzająca Mack Brooks Exhibitions.

Więcej informacji: www.fastenerfairitaly.com

UNIFIKACJA MIĘDZYNARODOWYCH OPISÓW PRODUKTÓW. ZMIANA NAZEWNICTWA PRODUKTÓW FISCHER ZE STALI NIERDZEWNEJ

Grupa Fischer przechodzi obecnie proces ujednolicenia nazewnictwa swojego asortymentu ze stali nierdzewnej, zmieniając oznaczenie A4 na R, w celu nadania unifikacji względem międzynarodowych standardów.

Grupa Fischer zmienia nazwę swoich produktów ze stali nierdzewnej, aby były zgodne z klasami odporności na korozję CRC (od I do V) zgodnie z DIN EN 1993-1-4. Firma dostosowuje w ten sposób nazewnictwo swoich kotew stalowych względem europejskich standardów doboru materiałów do projektowania konstrukcji stalowych. Pozwala to na unifikację i uproszczenie opisów produktów na skalę międzynarodową.

Dzięki temu procesowi konstruktorzy budowlani, projektanci oraz inżynierowie z całego świata mogą szybko sprawdzić, czy rozwiązania mocujące spełniają wymagania antykorozyjne.

Wspomniana klasyfikacja pomaga zagwarantować stabilność budynku, zapobiegając zagrożeniu życia i uszkodzeniom ciała. Litera R (ang. resistant – odporność) wskazuje użytkownikowi, że produkty Fischer ze stali nierdzewnej mają III klasę odporności na korozję (CRC III). Oprócz stali austenitycznej obejmie to również stal austenityczno-ferrytyczną (dupleks). Produkty te zapewniają pozytywne właściwości użytkowe i odporność na korozję dzięki korzystnym pierwiastkom stopowym. Można je stosować do montażu na zewnątrz, w atmosferze przemysłowej i przybrzeżnej, a także w wilgotnych miejscach zgodnie z ETA.

Mocowania stalowe Fischer wykonane w najwyższej – V klasie – odporności na korozję zostaną oznaczone akronimem HCR (ang. high corrosion resistance – wysoka odporność na korozję). Ten rodzaj stali nierdzewnej może być również stosowany w szczególnie agresywnych warunkach oprócz zastosowań CRC III. Obejmuje on naprzemienne zanurzanie w wodzie morskiej lub chlorowane atmosfery w krytych basenach. Dane w oprogramowaniu Fischer Fixperience również ulegną zmianie ze względu na zmianę nazwy kotew stalowych. Użytkownicy będą teraz mogli jeszcze łatwiej zweryfikować najnowocześniejsze konstrukcje za pomocą kotew stalowych odpornych na korozję, które obowiązują w całej Europie. Zmienione opisy i klasyfikacje odpowiednich numerów materiałów zostały również zastosowane do wszystkich zatwierdzeń i ocen.

Produkty już dostępne na rynku z oznaczeniem A4 mogą być nadal używane. Obliczenia z zakresu inżynierii budowlanej i przetargi, które zostały już utworzone przy użyciu opisu A4, mogą być nadal przeprowadzane w przypadku produktów o zmienionej nazwie R. Zmiana nazwy nie ma wpływu na właściwości produktu.

Zmiany zaczęły obowiązywać 1 lipca 2020 r. i objęły całą gamę produktów Fischer.

Więcej informacji: www.fischerpolska.pl

KLIMAS WKRĘT-MET NUMEREM JEDEN W BRANŻY ZAMOCOWAŃ BUDOWLANYCH

Firma Klimas Wkręt-met po raz dziewiąty została numerem jeden w branży zamocowań budowlanych. Takie są wyniki rankingu Budowlanej Marki Roku, prowadzonego wśród fachowców przez ASM Centrum Badań i Analiz Rynkowych. Oprócz wyróżnienia fachowców firma zdobyła również tytuł Złotego Championa Rankingu. To piąty Champion dla Klimas Wkręt-met.

Obecny rok jest wyjątkowy. Dla marki Klimas Wkręt-met szczególnie ważny ze względu na fakt, że jest to rok jubileuszu 30-lecia działalności przedsiębiorstwa. Firma realizuje śmiałe projekty rozbudowy zakładów produkcyjnych, ale również skutecznie rozwija sprzedaż na świecie. Między innymi na początku tego roku marka ogłosiła otwarcie kolejnych oddziałów w Indiach, gdzie mocno rozwija sieć sprzedaży, a kolejne oddziały powstają w innych częściach świata. Marka została również doceniona w rankingu Budowlana Marka Roku, który co roku bada popularność poszczególnych rozwiązań wśród wykonawców. Klimas Wkręt-met po raz kolejny jest liderem kategorii „Zamocowania budowlane”. Po raz kolejny uzyskuje również miano Złotego Championa.

– Mimo braku oficjalnej gali wręczenia nagród, która zawsze jest bardzo miłym wydarzeniem, zwłaszcza kiedy sięga się po najwyższe nagrody, tytuł Budowlanej Marki Roku jest dla nas ogromnym zaszczytem i satysfakcją. Nagroda potwierdza, że trud, który wkładamy w naszą codzienną pracę, nie idzie na marne, a docenienie przez fachowców jest jednym z tych, o które najtrudniej producentowi z sektora budowlanego. Dlatego też w imieniu całej organizacji chciałem podziękować za ten tytuł i obiecać, że nie spoczniemy na laurach, a sama nagroda stanie się dla nas dodatkową motywacją, aby zasłużyć na nią w kolejnej edycji Budowlanej Marki Roku” – mówi Maciej Strychalski, dyrektor marketingu w firmie Klimas Wkręt-met.

Budowlana Marka Roku to jeden z najbardziej prestiżowych tytułów przyznawanych w polskiej branży budowlanej. Podczas swojej ponaddwudziestoletniej tradycji plebiscyt, którego organizatorem jest ASM Centrum Badań i Analiz Rynkowych, zdobył miano jednego z najbardziej miarodajnych, obiektywnych i ważnych dla branży plebiscytów. Wyniki plebiscytu stały się dla producentów, walczących w ponad 40 kategoriach o miano Budowlanej Marki Roku, odzwierciedleniem prowadzonych działań, a przede wszystkim opinią i głosem szeroko rozumianego rynku fachowców, mających styczność z fizycznym produktem.

Więcej informacji: www.wkret-met.com/pl
W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij