Informacje z rynku elementów złącznych w Polsce i na świecie.

Fot. iStock

Kreujemy przyszłość branży!

Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów Dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA
to najważniejsze wydarzenie branżowe w Polsce i jednocześnie największe w Europie Środkowo-Wschodniej centrum zaopatrzenia dla producentów mebli. Kompleksowa ekspozycja z maszynami w ruchu, prezentacja najnowszych rozwiązań technologicznych i technicznych, bogaty program wydarzeń, a także zintegrowane salony Furnica i Sofab stanowią o sile targów DREMA 2020. Zdobyte przez lata know-how sprawia, że dziś targi DREMA kreują przyszłość wraz z liderami rynku i renomowanymi markami, wyznaczając kierunki rozwoju całego sektora. DREMA znajduje się na piątym miejscu w rankingu największych światowych ekspozycji. Prestiż poznańskich targów podkreśla również fakt, że jako jedyne wydarzenie w Polsce jest obecne na liście 15 światowych wystaw dedykowanych przemysłowi obróbki drewna, oficjalnie popieranych przez Europejską Federację Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS.

– Żeby sprawnie funkcjonować w branży i nadążać za realiami gospodarczymi, rodzime firmy muszą się rozwijać i inwestować w innowacje, wykorzystując popyt na polskie meble i inne produkty drewnopochodne. Dlatego w celu zwiększenia konkurencyjności, zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym, warto wdrażać do produkcji nowe technologie, podnoszące komfort pracy, wzrost wydajności i elastyczności wytwarzania – wyjaśnia Andrzej Półrolniczak, dyrektor targów DREMA i DremaSilesia.

Cztery dni targów obfitują w nowości produktowe i merytoryczne wydarzenia podejmujące najbardziej aktualną problematykę branży drzewnej i meblarskiej (Kongres Przemysłu Drzewnego KOOPDREW, Ogólnopolski Kongres Meblarski), a także wystawy (DREMA Design, Forum Trendów, Wyczarowane z Drewna), warsztaty i fabryki na żywo (DREMA Dzieciom, Innowacyjna Kuchnia, Tapicernia 4.0).

Targi DREMA odbędą się 15-18 września 2020 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Więcej informacji: www.drema.pl

Assembly Go. First European Show 2020 – Polska

Polskie Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Montażu oraz Targi w Krakowie zapraszają na pierwszą edycję targów Assembly Go. First European Show, które odbędą się 24-25 listopada 2020 r. w EXPO Kraków.

Assembly Go. First European Show 2020 to przestrzeń dla osób decyzyjnych, inżynierów i projektantów związanych zarówno z automatycznymi procesami montażowymi w procesie produkcji, jak i wyspecjalizowanych w tematyce ręcznych narzędzi montażowych o charakterze pneumatycznym. Wydarzenie dedykowane będzie także tematyce robotyki, spawania, lutowania, preparatów chemicznych i maszyn do ich dozowania.

Zakres tematyczny targów obejmuje m.in.: lutowanie, spawanie, klejenie i uszczelnianie, procesy montażowe w produkcji urządzeń, montaż w elektrotechnice i elektronice, montaż w przemyśle samochodowym, montaż urządzeń medycznych, montaż w przemyśle meblarskim, montaż w procesie produkcyjnym stolarki okiennej i drzwiowej, smarowanie w procesach produkcyjnych, bezpieczeństwo maszyn i urządzeń w produkcji, techniki pomiarowe i wizyjne stosowane w procesach montażowych, techniki pozycjonowania i mocowania elementów w procesie produkcyjnym, clamping – zaciskowe metody łączenia, usługi związane z organizacją produkcji.

Zachęcamy do zapisania się do newslettera PSIiTM poprzez formularz dostępny na stronie internetowej
www.psiitm.org, aby na bieżąco otrzymywać wszystkie informacje związane z targami.

Więcej informacji: www.assemblygo.pl

Mocne wsparcie dla Centrum Badań i Rozwoju Huawei

Chiński oddział fischer został wybrany jako dostawca systemów mocujących przy budowie nowego centrum badań i rozwoju (R&D) chińskiego giganta technologicznego Huawei. Spółka fischer Chiny, należąca do Grupy fischer, ma dostarczyć 1,65 miliona zamocowań dla tego imponującego przedsięwzięcia budowlanego w Suzhou (Chiny). Chiński potentat technologiczny Huawei stawia na działalność badawczo-rozwojową, przez co zainwestował w budowę nowej siedziby, która pozwoli na dalszy rozwój marki. Powstająca w „chińskiej Dolinie Krzemowej” inwestycja jest usytuowana ok. 160 km na zachód od Szanghaju, na wyspie Sangtian (Suzhou). W ramach przedsięwzięcia powstanie 14 budynków o powierzchni 432 501 m2. Całkowita powierzchnia zabudowy wynosi 759,829 m2. Kompleks badawczo-rozwojowy będzie obejmował: biura, lokale mieszkalne dla pracowników oraz obiekty socjalne i usługowe. Po oddaniu do użytku pomieści nawet 10 000 osób, stwarzając komfortowe warunki do pracy i życia. Do realizacji projektu użyto 1,4 miliona sztuk kotew stalowych fischer ZYKON FZP II A4 M8 oraz 200 000 sztuk ZYKON fischer FZA 12x40 M8/15 N A4, do zamocowania kamiennych płyt elewacyjnych, podczas gdy rama wspierająca ścianę osłonową została zamocowana przy użyciu 50 000 sztuk ampułek żywicznych RM II. Projekt zewnętrznych elewacji był inspirowany klasyczną architekturą europejską.

Więcej informacji: www.fischerpolska.pl

Stopki i podstawki do maszyn – wibroizolatory od METFIX

Stosowane do ustawiania i poziomowania urządzeń, maszyn, zbiorników czy konstrukcji stalowych w różnych dziedzinach przemysłu, szczególnie tam, gdzie wymagane są wysokie normy higieny. Wszystkie oferowane przez nas stopki i podstawki do maszyn spełniają wyśrubowane normy jakościowe. Ich gwarantem jest producent europejski posiadający ochronę patentową wzorów w ramach najbardziej na świecie znanych organizacji USDA, EHEDG, 3-A.

Nasza propozycja asortymentowa obejmuje bardzo szeroki zakres stopek do maszyn ze stali nierdzewnej. Mogą występować w postaci stopek z gumą antywibracyjną jako wibroizolatory lub z systemami kotwienia, które dają dodatkowe zabezpieczenie podczas pracy lub zapewniają ruch danego elementu konstrukcji. Duże zróżnicowanie produktów sprawia, że można z łatwością dopasować je do potrzeb różnego rodzaju inwestycji.

W swojej ofercie posiadamy:
– standardowe nierdzewne i plastikowe stopki do maszyn (z pełnym gwintem),
– specjalistyczne stopki higieniczne,
– akcesoria montażowe do stopek do maszyn (wibroizolatorów),
– rolki poziomujące,
– stopy sejsmiczne,
– śruby podporowe zbiorników,
– stopki do maszyn wyważające.

Więcej informacji:
www.metfix.com.pl/oferta/wibroizolatory-stopki-podstawki-maszyn/

Grupa Nord-Lock zapewnia przełomowe rozwiązania

Grupa Nord-Lock jest pionierem w zakresie innowacyjnych rozwiązań śrubowych, z zaawansowanymi technologiami obejmującymi: mocowanie śrub, napinanie śrub, śruby rozprężne i połączenia sworzniowe. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w rozwiązywaniu problemów inżynieryjnych na całym świecie firma nadal opracowuje nowe, innowacyjne rozwiązania wykraczające poza inżynierię, wchodząc na arenę inteligentnych technologii.

Napinacz Superbolt Load-Sensing z wbudowanym systemem monitorowania napięcia wstępnego

Jako lider na rynku rozwiązań połączeń śrubowych Grupa Nord-Lock jest zaangażowana w integrację inteligentnych technologii w swoich przełomowych produktach. W zeszłym roku wprowadzili na rynek nowy napinacz Superbolt Load-Sensing (LST) z wbudowanym systemem monitorowania napięcia wstępnego.

Dzięki napinaczowi LST łatwo jest monitorować napięcie wstępne w dowolnym miejscu i czasie. Ten zaawansowany produkt łączy się bezproblemowo, oferując dokładne potwierdzenie, że aplikacja jest poprawnie dokręcona. Koniec z ponownym sprawdzaniem lub zgadywaniem.

Produkt ten został tak dopracowany, że zapewnia inteligentną funkcjonalność przez cały okres jego użytkowania – od instalacji po aplikację i nie tylko. Innowacyjny LST został opracowany i przetestowany, aby zaspokoić zarówno potrzeby odczytu napięcia wstępnego na żywo podczas fazy instalacji, jak i zdalnego monitorowania napięcia wstępnego podczas obsługi.

Chcesz wiedzieć więcej?

Aby uzyskać więcej informacji o naszych rozwiązaniach lub porozmawiać z naszymi doświadczonymi inżynierami i ekspertami, prosimy o kontakt:

e-mail: info@nord-lock.pl
lub pod numerem telefonu: 22 101 20 95
www.nord-lock.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij