Fastener wydanie nr 2/2019
Fastener wydanie nr 2/2019

Tematem drugiego tegorocznego numeru czasopisma „Fastener” jest znaczenie polskiego rynku elementów złącznych w europejskim łańcuchu dostaw. W wydaniu sporo miejsca poświęcono prezentacjom zastosowania różnego rodzaju połączeń, np. technologii łączników jednostronnych typu BOM i napędów łączników meblowych. W wydaniu znajdą Państwo również teksty związane z: powłokami cynk-nikiel, instalacją kołków zwijanych, trendami w dziedzinie maszyn do produkcji śrub oraz wydarzeniami branżowymi.

Rynek

Aktualności z branży

Informacje z rynku elementów złącznych w Polsce i na świecie.

Artykuł sponsorowany

Nowość w rodzinie śrub do betonu fischer ULTRACUT FBS II

Na polskim rynku są już dostępne dwa nowe warianty niezawodnych śrub do betonu fischer. Pierwszy z nich to ULTRACUT FBS II ze stali nierdzewnej (A4) do pojedynczego mocowania. Specjalnie hartowana, czerwona końcówka umożliwia szybką i bezpieczną instalację. Drugi wariant to ULTRACUT FBS II 6 z aprobatą do wielokrotnego kotwienia systemów nienośnych.

Jak instalować kołki zwijane?

Kołki zwijane zaprojektowano z myślą o łatwym i szybkim montażu. W porównianiu do innych kołków, dzięki swoim ściętym, koncentrycznie sfazowanym krawędziom i minimalnym oporze wtłaczania, nadają się idealnie do łatwej instalacji. Co więcej, kołki zwijane dostosowują się do otworu, w którym są osadzane, więc można zastosować tu większą tolerancję średnicy tego otworu. Mówiąc krótko, są to najprostsze kołki zarówno do instalacji, jak i serwisowania.

Rynek

Znaczenie polskiego rynku elementów złącznych w europejskim łańcuchu dostaw

Polski rynek elementów złącznych zyskuje na znaczeniu w Europie z każdym kolejnym rokiem. Wysiłek setek przedsiębiorców i tysięcy ich pracowników składa się na niebywały sukces i wzrost eksportu, jakiego mogłyby pozazdrościć wszystkie branże przemysłowe. A to dopiero początek.

Artykuł sponsorowany

Zamiast konfirmata 6,4 X 50 - wkręt Astra Konfi 4,0 X 50

Najważniejsza korzyść to oszczędność czasu i możliwość montażu dowolnych elementów mebli u klienta bez wstępnego nawiercania!

Rozmowa

Polska na tle europejskiego rynku elementów złącznych

O sytuacji polskiego i czeskiego rynku elementów złącznych, a także o najważniejszych produktach i wyzwaniach w codziennej pracy redakcji czasopisma "Fastener" opowiedział Tomasz Gargaś, dyrektor generalny firmy Sariv.

Innowacje

Najnowsze trendy w dziedzinie maszyn do produkcji śrub

Intensywny rozwój branży elementów złącznych wymógł na dostawcach maszyn do ich produkcji opracowanie odpowiednich systemów pozwalających na sprostanie pozornie sprzecznym celom klientów: niższej cenie produktów przy jednoczesnym wzroście ich jakości. Dodatkowo wszyscy powiększają swoje zakresy produkcyjne, na co dostawcy maszyn również muszą reagować, opracowując nowe modele maszyn o ponadprzeciętnych zakresach obróbczych. Poniżej krótki opis najnowszych trendów w dziedzinie maszyn do produkcji śrub.

Rynek

Czwarta rewolucja przemysłowa ważna dla polskich przedsiębiorstw – wyniki badania z konferencji „Innowacje 4.0 – Przyszłość Tworzenia”

Dla prawie 95% przedstawicieli polskiego przemysłu, którzy uczestniczyli w czerwcowej konferencji „Innowacje 4.0 – Przyszłość Tworzenia” idea czwartej rewolucji przemysłowej jest istotnym tematem. Jako czynnik determinujący przewagę konkurencyjną przedsiębiorstw aż dwie trzecie uczestników wskazało innowacyjność.

Technologia

Technologia łączników jednostronnych typu BOM w zastosowaniu do wykonywania połączeń dociskowych w konstrukcjach metalowych

W niniejszym artykule omówiona zostanie konstrukcja elementów próbnych zaprojektowanych do badań nośności i sztywności, jak również zdolności do deformacji ścinanych połączeń zakładkowych z łącznikami BOM-R16-4.

Zastosowania

Napędy łączników meblowych

Łączniki meblarskie to skomplikowane wyroby inżynierii mechanicznej wytwarzane masowo przez wyspecjalizowane firmy. Odpowiadają one na zmieniające się potrzeby wywołane rozwojem materiałów meblarskich. Muszą spełnić dużo przeciwstawnych względem siebie wymagań konstrukcyjnych. Stosuje się w nich wiele pomysłowych rozwiązań mechanizmów wywierających i regulujących wzajemny docisk łączonych elementów.

Rynek

Targi Fastener Fair Turkey 2020 odbędą się w Tüyap

Mack Brooks Exhibitions, organizator targów Fastener Fair Turkey, ogłosił przeniesienie nadchodzącej piątej edycji wydarzenia w nowe miejsce - do Tüyap w Stambule.

Zabezpieczenia

Czarne wykończenie cynk-niklu w produkcji elementów złącznych

Aplikacje czarnej pasywacji Cr+3 na powłoki stopowe cynk-niklu w elementach złącznych są coraz częściej określane w specyfikacjach producentów z branż: motoryzacyjnej, maszynowej i rolniczej. Wymagania takiego wykończenia dotyczą zarówno estetyki (koloru – jednolitej, głębokiej barwy czarnej), jak i szeregu odporności, w tym przede wszystkim korozyjnej, chemicznej, termicznej, a także stopnia nawodorowania oraz współczynnika tarcia.

Rynek

Fastener Fair Stuttgart 2019 – międzynarodowi targowi uczestnicy i dobre biznesowe kontakty

Międzynarodowe targi branży elementów złącznych zakończyły się rekordowym wynikiem. Ósma edycja Fastener Fair Stuttgart, międzynarodowych targów dla branży elementów złącznych zakończyła się w marcu 2019 roku w centrum targowym w Stuttgarcie w Niemczech.

Otwarcie Centrum Treningowego Rawlplug Academy® w Londynie

31 maj 2019 zapisał się w historii jako ważny dzień dla całej branży budowlanej – nastąpiło otwarcie Centrum Treningowego Rawlplug Academy® w Londynie. Uroczystości przewodniczyli: Radosław Koelner, CEO Rawlplug oraz Pietro Grandesso, Dyrektor Zarządzający spółki Rawlplug Ltd.

Artykuł sponsorowany

Firma Nord-Lock rozszerza gamę nakrętek do kół

Rozszerzona gama nakrętek do kół Nord-Lock (M16-M24) z niezawodną technologią klinową Nord-Lock zapewnia zwiększone bezpieczeństwo dla szerokiego zakresu pojazdów drogowych i terenowych.

Zabezpieczenie połączeń śrubowych przed samoczynnym luzowaniem

System klinujący HEICO-LOCK® jest niezawodnym rozwiązaniem problemu samoczynnego luzowania się śrub i nakrętek poddanych oddziaływaniu drgań i obciążeń dynamicznych.

Innowacje

Nowoczesne rozwiązania, procesy i technologie pozwalają na budowę i wdrażanie kosmicznych projektów

Astronika, lider polskiego sektora kosmicznego, bazuje na rozwiązaniach firmy Autodesk do budowy mechanizmów wykorzystywanych podczas realizacji międzynarodowych misji kosmicznych. Ze względu na wyśrubowane wymagania jakościowe i konieczność dochowywania ścisłych wymogów proceduralnych oraz prowadzenia szczegółowej i precyzyjnej dokumentacji produkty wspierające fazę projektowania mechanizmów kosmicznych muszą być najwyższej jakości.

Zabezpieczenia

Szybko i bezpiecznie przez Kopenhagę

Władze duńskiej stolicy podjęły decyzję o potrzebie rozwoju miejskiej infrastruktury. Cityringen to całkowicie nowa linia metra uzupełniająca istniejącą sieć o 17 nowych stacji. Nowa trasa liczyć będzie 15,5 km i będzie biegła od śródmieścia Kopenhagi przez „dzielnice mostów” i Frederiksberg. Przy rozbudowie postawiono na nowoczesne systemy zamocowań, które zadbają o bezpieczeństwo tego podziemnego systemu ekspresowego transportu.

Rynek

Targi Fastener Poland® rosną w siłę

Jeszcze do niedawna nikt nie przypuszczał, że Kraków będzie postrzegany jako jedno z najważniejszych miejsc spotkań przedstawicieli branży elementów złącznych. Zmieniło się to dzięki Międzynarodowym Targom Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND® organizowanym w EXPO Kraków. Są to jedyne tego typu targi w Europie Środkowo-Wschodniej, na których od ponad trzech lat spotykają się przedstawiciele tego prężnie rozwijającego się sektora gospodarki. Ich kolejna, trzecia odsłona odbędzie się w dniach 8-9 października 2019 roku.

VII Światowy Szczyt DIY

Około 100 przedstawicieli międzynarodowego przemysłu DIY i ogrodniczego, z ponad 50 krajów zgromadziło się w stolicy Irlandii, Dublinie na VII Światowym Szczycie DIY. Szczyt odbył się w dniach 5-7 czerwca 2019. Tematem spotkania była „Ewolucja sektora DIY: Stwórzmy przyszłość razem”.

Information from market

The newest industry information

Technologies

Strength of the SPR joints - selected aspects

Riveting is one of the oldest joining techniques known to man. Historical sources confirm that as early as at the beginnings of the Bronze Age, solid rivets were used to rivet metal. Over the years, in connection with growing knowledge in the field of welding technology and the availability of weldable steels and other structural metals, riveting has gradually been replaced by cheaper welding techniques. Due to a certain number of features, they have become the main joining techniques in the industry.

Remarks on joining the cabinet furniture

Cabinet furniture, namely the modular pieces of furniture that are usually industrially made of furniture boards, are to be assembled by the buyer. As an alternative to these modular pieces of furniture, the market offers custom-made furniture installations assembled by the professionals. A technically interesting element of cabinet furniture are the fittings: mass-produced, multi-element, standardized mechanical products made of steel, aluminium alloys and plastics. They are expected to have attractive look (to be either invisible or partially invisible), high technical quality (load-bearing capacity, possibility to disconnect, easy technology of using, possibility to connect various materials), and all of that – to be available at a low price.

Innovations

The ABCs of Interior Railcar Fasteners & Accessories

From luggage racks, to grab poles, to seats and folding tables, Bossard offers plenty of fasteners designed to improve the functionality and design of interior railway materials. In these types of products, endurance is the key to the safety of train passengers.

Market

The 19th Fastener Trade Show Suzhou to Continue Strong Momentum

As one of the most specialized fastener exhibitions in the world and a widely expected fastener event, the 19th Fastener Trade Show will return to Suzhou in 2019, which is scheduled to be held from 23-25 October 2019 at Suzhou International Expo Center, Jiangsu Province, China.

Technologies

Basic Knowledge of How to Securely Anchor Machinery to Prevent Movement

A proactive business owner knows that providing a hazard-free workplace by adhering to Occupational Safety and Health Administration (OSHA) will help create a successful work environment. Reducing workplace risk is a priority that benefits all elements of a business.

Duplex – ideal for the maritime sector

Duplex is a material with a lot of potential, and impresses with a number of advantages. It meets the highest requirements in terms of quality, corrosion resistance and longterm strength – making it the ideal material for maritime applications in particular.

Market

Fastener Fair Turkey 2020 now held at Tüyap

Organisers Mack Brooks Fuarcılık A.Ş has announced to move the upcoming Fastener Fair Turkey, 5th International Exhibition for Fastener and Fixing Technology, to a new venue, the Tüyap in Istanbul.

Technologies

Stainless Steel - Best Option For Corrosive Environments

Corrosion results in billions of dollars of lost income across the United States. Determining if a fastener will be attacked by corrosion can be a primary factor in achieving cost efficiency for long-term maintenance.

Market

Fastener Fair Stuttgart 2019: an international trade audience, good business contacts and a lot of networking

International Exhibition for the Fastener and Fixing Industry ends as a record event. The 8th Fastener Fair Stuttgart, International Exhibition for the Fastener and Fixing Industry, ended in March after three very successful show days at the Stuttgart exhibition grounds in Germany.

Innovations

Complete torque traceability for vehicle component manufacturers

For component suppliers to the automotive industry, delivering high-quality parts along with complete traceability is demanded by vehicle manufacturers. In the production process of cars, buses or motorcycles, each and every single component needs to be traceable back to its point of manufacture.

Technologies

Huck® fasteners rolling out on chassis production lines

Star Fasteners has recently helped truck and trailer body builders to eliminate the need for any welding in the construction of the subframe of a chassis, thanks to the use of Huck® BobTail® fasteners.

Innovations

Reduce impact of lead in the environment with Zamac fasteners

Concrete fasteners have successfully adapted to meet the ever-changing regulations related to protecting the environment. While maintaining their original design concepts, anchors have evolved over the decades to offer improved safety and upgraded support for conservation concerns.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij