Fastener wydanie nr 1/2017
Fastener wydanie nr 1/2017

Nowe, wiosenne wydanie Fastenera zostało przygotowane według nowej, dwujęzycznej formuły. Czasopismo zostało podzielone na dwie części (polską oraz angielską) dzięki czemu poszerzamy jego zasięg oraz docelową grupę odbiorców. Polskojęzyczni czytelnicy mogą w numerze 1/2017 znaleźć interesujące artykuły z zakresu: sposobów łączenia wysokowytrzymałych blach stalowych dla motoryzacji; śrub samoformujących w branży automotive; zastosowania oraz kontrola nieniszcząca
połączeń klejowych, jak równieżprzegląd wybranych na rynku gwinciarek.

Rynek

Informacji branżowe

Informacje z rynku elementów złącznych w Polsce i na świecie.

Rozmowa

Współczesny świat nie może obejść się bez maszyn, jednak maszyna jest warta tyle, ile człowiek, który ją stworzył

Polskie Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Montażu jest to organizacja zajmująca się dostarczaniem wiedzy, informacji oraz opracowywaniem programów w obszarach związanych z najnowszymi technologiami i metodami usprawniającymi procesy produkcji (zwłaszcza na etapie montażu – łączenia) oraz popularyzacją technik montażu. Szerzej działalność Stowarzyszenia przedstawił nam jego prezes Robert Pogorzelski.

Artykuł sponsorowany

R-LX Zmiana układu sił w kotwach mechanicznych Rawlplug

Wkręty do betonu zgodne z ETAG 001 część 3 to wyjątkowy produkt, który coraz częściej zastępuje na rynku polskim popularne opaskowe kotwy mechaniczne. W wielu aplikacjach ich przewaga jest nie do przecenienia. Firma Rawlplug wprowadza do oferty kotwy R-LX, które dzięki nowatorskiemu projektowi zapewnią wyjątkowe parametry pracy w betonie, odpowiadając na wyzwania, z jakimi co dzień spotykają się wykonawcy na placach budowy.

Zastosowania

Sposoby łączenia wysokowytrzymałych blach stalowych dla motoryzacji

Łączenie podzespołów karoserii samochodowej jest jednym z krytycznych elementów umożliwiających redukcję jej masy. Nowoczesne technologie łączenia blach ze stali wielofazowych o wysokiej wytrzymałości i plastyczności są ściśle powiązane z nowoczesnymi technologiami kształtowania plastycznego.

Artykuł sponsorowany

SKAKO - FOR GOOD VIBRATIONS

TRANSPORT PRODUKTÓW DLA PRZEMYSŁU MOTORYZACYJNEGO I HARDWARE

Zastosowania

Elementy złączne w branży automotive

Branża automotive jest największym odbiorcą elementów złącznych w Europie. Jest to odbiorca, który stawia również największe wymagania pod kątem jakościowym, logistycznym oraz cenowym. Polska na europejskiej mapie nie ma się czego wstydzić.

Artykuł sponsorowany

LECO - globalny lider automatycznych pomiarów twardości

LECO Corporation z siedzibą w St. Joseph w stanie Michigan jest amerykańskim producentem urządzeń laboratoryjnych, który nieprzerwanie od ponad 80 lat wyznacza kierunki rozwoju w każdej z dziedzin, w którą się angażuje.

Zastosowania

Śruby samoformujące w branży automotive

Jakie wyzwania stawia zastosowanie śrub samoformujących w seryjnej produkcji nowoczesnych wspomaganych elektrycznie systemów kierowniczych EPS?

Zastosowanie oraz kontrola nieniszcząca połączeń klejowych

Technologia klejenia jest powszechnie znana i wykorzystywana na dużą skalę w warunkach przemysłowych. Niemniej jednak obserwuje się występowanie wad w wykonanych połączeniach, które znacząco obniżają jakość gotowego wyrobu. Celem niniejszej publikacji jest przybliżenie technologii klejenia – jej zalet oraz ograniczeń, a także metod oceny połączeń klejowych, szczególnie tych z grupy nieniszczących.

Technologia

W przypadku elementó złącznych mniej nie znaczy więcej... Pręty gwintowane a jakość surowca

Jeden z najsłynniejszych pionierów w historii architektury modernistycznej Ludwig Mies van der Rohe powiedział kiedyś, że „mniej znaczy więcej”. W duchu tej ideologii projektanci stworzyli przez lata wiele kultowych produktów, np. iPhone’a czy meble IKEA. Czasami w branży elementów złącznych nie możemy jednak postępować w myśl zasady „mniej znaczy więcej”.

Artykuł sponsorowany

LOCTITE - pewność połączeń gwintowych

Dziś zabezpieczanie połączeń gwintowanych przed samoczynnym poluzowaniem, a także, przy okazji przed korozją, to standard, zaś czerwona butelka z logo LOCTITE to powszechny widok w hali montażowej i warsztacie remontowym.

LOCTITE - pewność połączeń gwintowych

Dziś zabezpieczanie połączeń gwintowanych przed samoczynnym poluzowaniem, a także, przy okazji przed korozją, to standard, zaś czerwona butelka z logo LOCTITE to powszechny widok w hali montażowej i warsztacie remontowym.

Technologia

Gwintowanie nowoczesne i precyzyjne - przegląd wybranych gwinciarek

Gwintownice to dzisiaj nowoczesne narzędzia służące w cyklu gwintowania, które mogą z dużą łatwością wytwarzać złożone elementy.

Artykuł sponsorowany

ULTRACUT FBS II FISCHER - nowy standard zakotwień w betonie

Fischer wprowadził na rynek śrubę nowej generacji do betonu zarysowanego. ULTRACUT FBS II osiąga imponujące parametry wytrzymałościowe oraz stwarza zupełnie nowe możliwości dla profesjonalnych montażystów. Nowe zakotwienie jest multifunkcjonalne i sprawdzi się w wielu różnych branżach budowlanych.

Innowacje

Innowacyjność mierzona patentami łączników gwintowych do tworzyw drzewnych

Literatura patentowa jest najlepszym narzędziem do identyfikacji innowacji i śledzenia zmian technologicznych. Jest bardzo uporządkowana od strony formalnej i powszechnie dostępna.

Artykuł sponsorowany

MONTAŻ PŁYT WARSTWOWYCH

MONTAŻ PŁYT WARSTWOWYCH z użyciem sprawdzonych akcesoriów Baltic Fasteners pozwala na zmniejszenie kosztów montażu.

Produkcja

Złącza kotwiące do domów drewnianych

Na rynku budowlanym jesteśmy świadkami ciągłego rozwoju i wzrostu popularności budownictwa drewnianego, w szczególności szkieletu drewnianego. Oczywistymi elementami złącznymi przy tego typu obiektach są: gwoździe, wkręty, śruby i złącza ciesielskie. Warto jednak zwrócić uwagę na pewną grupę złączy ciesielskich, która odgrywa szczególną i bardzo ważną rolę w budynkach szkieletowych. Tą grupą są złącza kotwiące.

Płyty trudnościeralne - aspekty wytwarzania i zastosowania

Najskuteczniejszym sposobem przeciwdziałania zużyciu jest wykonywanie powierzchni roboczych technologiami spawalniczymi z materiałów o specjalnych własnościach. Jednym z tych procesów jest napawanie prewencyjne, stosowane do zabezpieczenia powierzchni roboczych, np. płyt przesypowych czy też obudów i przesypów taśmociągów wykorzystywanych w przemyśle wydobywczym i wytwórczym.

Market

Market

The newest industry information.

Advertorial

CREATE SECURE CONNECTIONS with R-LX screw anchors

If you need a secure connection to hard materials, concrete screwbolts are an effective solution. Rawlplug has introduced the R-LX range of screw anchors to the market, providing the most efficient way to create secure anchorages in the likes of concrete, masonry, solid brick and even timber substrates.

Market

Continuous development of the Polish fasteners market

The Polish fasteners market has achieved great progress over the last dozen years or so. It is enough to say that since 2003, the domestic market has grown by more than 130%. And even though the domestic market seems saturated already (after reaching its peak in 2011), thanks to export, Polish companies are still growing stronger.

Advertorial

SKAKO - FOR GOOD VIBRATIONS

MATERIAL HANDLING FOR THE AUTOMOTIVE & HARDWARE INDUSTRY

Production

Hold downs for timber frame houses

On the construction market, we are witnessing continuous development and growth in the popularity of timber buildings, especially timber frame houses. Typical fasteners used in this type of buildings are nails, screws, bolts, and of course metal connectors. It is really worth having a closer look at a certain group of connectors which plays a special and very important role in timber frame buildings – hold downs.

Applications

Self-forming screws in the automotive industry

What challenges do we face by using the self-forming screws in the serial production of the modern EPS steering systems?

Fasteners in the automotive industry

The automotive industry is the largest recipient of fasteners in Europe. It is also the recipient with the highest expectations in terms of quality, logistics and pricing. Importantly, Poland has no reason to feel inferior on the European arena.

Technologies

INSERTS - the other side of the thread

The use of inserts in plastics is an affordable and efficient solution, which improves the strength parameters and durability of plastic products. The use of a precise and reusable threaded connection guarantees the ease of installation and future maintenance.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij