Fastener wydanie nr 2/2016
Fastener wydanie nr 2/2016

Drugi tegoroczny numer czasopisma porusza tematykę połączeń i łączników stosowanych do podłoży i materiałów różnego typu. Znajdują się w nim artykuły poruszające kwestię złączy do płyt warstwowych, łączników do montażu dachów płaskich, połączeń do drewna, czy elementów złącznych stosowanych w przemyśle konstrukcji cienkościennych. Poza tym kompleksowo omawiamy również tematykę podkładek zabezpieczających, czy struktury rynku wyrobów śrubowych w Polsce. Prezentujemy również przegląd wybranych gwoździarek dostępnych na polskim rynku wraz z opisem wartych uwagi produktów i wskazówkami na co zwrócić uwagę przy wyborze profesjonalnego narzędzia do montażu gwoździ. Przedstawiamy również przegląd imprez targowych zarówno w Polsce, jak i na świecie, które nie powinny umknąć uwadze i zainteresowaniu, osób chcących być na bieżąco z nowinkami z branży.

Rynek

Informacji branżowe

Informacje z rynku elementów złącznych w Polsce i na świecie.

Wpływ zniesienia ceł na chińskie elementy złączne na polski rynek

Po zniesieniu ceł antydumpingowych na elementy złączne z Chin producenci nie mają się czego obawiać. Raczej nie nastąpi kataklizm i załamanie rynku i cen. Różnice cenowe (bardzo wysoki kurs dolara dodatkowo niweczy te różnice) już dawno się zatarły.

Produkcja

Efektywne łączenie komponentów meblowych

Jak trwale i bezpiecznie połączyć drewniane elementy mebli? Jednym ze sposobów są połączenia śrubowe, w których mufa odgrywa szczególną rolę.

Artykuł sponsorowany

BULTEN POLSKA S.A. rośnie w siłę

Jeden z największych w Europie producentów wyrobów śrubowych dla przemysłu motoryzacyjnego 7 kwietnia 2016 roku otworzył nowy zakład produkcyjno-magazynowy w Wilkowicach koło Bielska-Białej. To kolejny wielki krok ku rozwojowi tej firmy, która z roku na rok coraz bardziej umacnia swoją pozycję.

Produkcja

Podkładki zabezpieczające – wykorzystanie i dobór

W przypadku łączenia elementów konstrukcji bardzo często wykorzystuje się połączenia śrubowe. Poza elementami łączonymi, śrubą i nakrętką, zwykle występują w takich połączeniach również podkładki.

Struktura rynku wyrobów śrubowych w Polsce

Najczęściej używanymi elementami złącznymi są wyroby śrubowe. Łącznie mogą odpowiadać nawet za 40% całego rynku elementów złącznych. Polska jest w tej mierze dość ważnym rynkiem na europejskiej mapie, zarówno pod względem zużycia, jak i produkcji.

Artykuł sponsorowany

INTELIGENTNE POJEMNIKI ACTYLUS™ - kompletne rozwiązanie eliminujące braki zapasów

W niektórych środowiskach wyczerpanie zapasów wynikające z nieskutecznych rozwiązań zarządzania nimi może prowadzić do kar umownych dla dystrybutorów sięgających setek tysięcy euro.

Projektowanie

Wybrane aspekty prawne i techniczne norm wyrobów budowlanych

Wprowadzenie jednolitych wymagań w zakresie wytwarzania i montażu konstrukcji pozwala na swobodny obrót gospodarczy i ogranicza ryzyko związane z wejściem na nowe rynki.

Artykuł sponsorowany

Systemy kotwienia chemicznego od Klimas Wkręt-met. Szczyt mocy!

Klimas Wkręt-met to producent systemów zamocowań budowlanych z ponad 25-letnim doświadczeniem w branży. Produkty tej polskiej marki trafiają na rynki ponad 50 krajów świata. Teraz oferta firmy została poszerzona o nowe, profesjonalne kotwy chemiczne.

Innowacje

Uszczelnianie złącz skręcanych i nitowanych

Na trwałość połączenia wpływają nie tylko wysokiej jakości łączniki, gwarantuje ją również odpowiednio dobrane uszczelnienie. Materiały i techniki uszczelniania ulegają ciągłym modyfikacjom, celując w gusta użytkowników estetyką i higieną montażu, jak też wygodą stosowania.

Artykuł sponsorowany

Wkręty do montażu płyt włókno-cementowych typu MFC0-SP i MFC8-SP

Baltic Fasteners Sp. z o.o. dostarcza między innymi profesjonalne zamocowania budowlane. Naszym celem jest dostarczanie rozwiązań, których montaż jest przyjemnością. Zapraszamy do zapoznania się z kolejnym z nich.

Innowacje

Gniazda napędowe śrub i wkrętów

Gniazda napędowe śrub i wkrętów umożliwiają montaż i demontaż łącznika w połączeniu. Istnieje kilkadziesiąt ich rodzajów. Umownie można je podzielić na cztery grupy: konwencjonalne, wielosystemowe, innowacyjne, specjalne.

Nowoczesne połączenia w konstrukcjach stalowych – część IV - Zabezpieczenie połączeń na śruby przed odkręcaniem

W konstrukcjach narażonych na drgania istnieje ryzyko obluzowania się nakrętki. Wynikający z tego brak właściwego docisku jest niekorzystny zarówno ze względów wytrzymałościowych, jak i ze względu na trwałość korozyjną połączenia.

Zastosowania

Rozwój technologii połączeń przetłoczeniowych oraz postęp w ich miniaturyzacji

Miniaturyzacja połączeń przetłoczeniowych to możliwość ich szerszego wykorzystania w procesach montażowych wyrobów o małych wymiarach. Efektywność procesu montażu z wykorzystaniem technologii przetłaczania można poprawić przez formowanie połączenia podwójnego.

Dobór łączników do montażu płyt warstwowych

Podstawę artykułu stanowi opracowanie „DAFA M 3.01. Wytyczne doboru łączników do montażu płyt warstwowych”. Ma ono stanowić daleko idącą pomoc i punkt odniesienia dla wszystkich osób uczestniczących w procesach projektowania, realizacji i odbiorów inwestycji budowlanych wykonanych z płyt warstwowych.

Połączenia i łączniki do drewna

Połączenia w przemyśle meblarskim są obciążone niewielkimi siłami, które zazwyczaj są znacznie mniejsze od nośności łączników. Wytrzymałość połączeń zwykle weryfikuje się za pomocą badań doświadczalnych.

Dobór łączników do montażu na dachach płaskich

Stowarzyszenie Wykonawców Dachów Płaskich i Fasad DAFA, realizując jeden ze swoich podstawowych celów statutowych – poprawę standardów wykonania oraz podniesienie jakości specjalistycznych robót budowlanych – wydało publikację z zakresu technik mocowań: „DAFA M 2.01. Wytyczne doboru łączników do montażu na dachach płaskich”.

Elementy złączne stosowane w przemyśle konstrukcji cienkościennych

Rynek elementów złącznych w Polsce coraz szybciej się powiększa. Liczba elementów złącznych możliwych do aplikacji w konstrukcjach cienkościennych jest bardzo duża. Ogrom rozwiązań pozwala na różnorakie ich wykorzystanie. Jednak znane są one rodzimym producentom tylko w bardzo małej części.

Technologia

Wybrane aspekty technologii produkcji elementów złącznych ze stali odpornych na korozję - cz. ll

Druga część artykułu zawiera analizę problemu z uwzględnieniem skobli, zawleczek, wkrętów i nitów. Ze względu na ogromną różnorodność części złącznych przedyskutowano jedynie wybrane problemy.

Błyskawiczne wbijanie, czyli wybrane gwoździarki na polskim rynku

Prace budowlane od zawsze wiązały się z koniecznością dotrzymywania terminów. Dzisiaj, aby sprostać wymaganiom stawianym przez rynek, stosowanie tradycyjnych, ręcznych narzędzi jest niewystarczające.

Rynek

Tajwan pokazał swoją potęgę. Czwarta, rekordowa edycja Taiwan International Fastener Show za nami

Trzy dni wystawy, 1000 zaadaptowanych stoisk, ponad 400 wystawców, prawie 29 000 odwiedzających z 75 krajów – tak w liczbach prezentuje się tegoroczna edycja Taiwan International Fastener Show (TIFS) w Kaoshiung.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij