Fastener wydanie nr 1/2016
Fastener wydanie nr 1/2016

W tym numerze przedstawiamy kompleksową charakterystykę łączników w przemyśle meblarskim. W nawiązaniu do technologii nitowania poruszonej w poprzednim numerze, prezentujemy przegląd producentów nitownic pneumatycznych wraz z opisem wartych uwagi produktów i wskazówkami na co zwrócić uwagę przy wyborze profesjonalnego narzędzia do nitowania. Poruszamy także tematykę produkcji elementów złącznych odpornych na korozję, czy łączenie stali nierdzewnych z innymi materiałami metalowymi. Przedstawiamy również przegląd imprez targowych zarówno w Polsce, jak i na świecie, które nie powinny umknąć uwadze i zainteresowaniu, osób chcących być na bieżąco z nowinkami z branży.

Rynek

Informacji branżowe

Informacje z rynku elementów złącznych w Polsce i na świecie.

Zastosowania

Rynek łączników w przemyśle meblarskim

est kilka gałęzi gospodarki, w których Polska jest jednym z liderów w Europie. Obok produkcji AGD drugą taką gałęzią jest produkcja mebli.

INSERTY - druga strona gwintu

Stosowanie insertów gwintowanych w aplikacjach z tworzyw sztucznych jest niedrogim rozwiązaniem, wydajnie podnoszącym parametry wytrzymałościowe oraz trwałość produktów z tworzyw sztucznych.

Przegląd nitownic pneumatycznych dostępnych na polskim rynku

Prezentujemy przegląd nitownic do nitów zrywalnych, dostępnych na polskim rynku u autoryzowanych dystrybutorów. Mamy nadzieję, że prezentowany materiał będzie pomocny dla tych Państwa, którzy stoją przed trudnym wyborem nitownicy dla swojej firmy.

Artykuł sponsorowany

DROMET - lider w obszarze produkcji systemów zamocowań

Firma Dromet istnieje od 1994 roku. Jest wiodącym producentem systemów zamocowań i elementów złącznych w Polsce.

Zastosowania

Nitowanie bezotworowe - alternatywna metoda łączenia blach

W artykule przedstawiono jedną z technik łączenia mechanicznego, zwaną nitowaniem bezotworowym (self–piercing riveting – SPR), stosowaną do łączenia blach.

Technologia

Innowacje w zakresie łączników gwintowych do tworzyw drzewnych

Wkręty do drewna mają za sobą co najmniej 500 lat rozwoju. Współcześnie stosowane metody ich wytwarzania kuciem i walcowaniem opracowano ponad 100 lat temu.

Walcowanie gwintu szczękami płaskimi

Walcowanie gwintów znajduje obecnie szerokie zastosowanie w praktyce przemysłowej. W porównaniu do tradycyjnej metody skrawania gwinty walcowane odznaczają się wyższą dokładnością wymiarowo - kształtową i fizyczno-mechanicznymi własnościami.

Technologia wzmacniania stalowych prętów ściskanych o przekrojach zamkniętych i otwartych

Uzyskiwane w trakcie wznoszenia konstrukcji właściwości połączeń montażowych istotnie wpływają na jej wygląd i późniejsze zachowanie się pod obciążeniem.

Zalety walcowania i wygniatania gwintu

W dobie wdrażania do produkcji coraz szerszego asortymentu materiałów o specjalnych własnościach, bardzo często trudno obrabialnych, wykonywanie gwintów sprawia wiele trudności.

Zabezpieczenia

Produkcja elementów złącznych ze stali odpornych na korozję - cz.I

W artykule przedstawiono wybrane wyniki analizy procesów kształtowania różnego rodzaju części złącznych: gwoździ zwykłych, gwoździ instalacyjnych, gwoździ koletowanych, dachowych elementów złącznych, skobli, zawleczek, wkrętów i nitów.

Łączenie stali nierdzewnych z innymi materiałami metalowymi

Korozja galwaniczna (korozja bimetaliczna) to korozja wywołana działaniem ogniwa korozyjnego, gdy elektrody (łączone elementy) utworzone są z dwóch różnych metali.

Produkcja

Specyfika współczesnego przemysłu meblarskiego

Głównymi problemami spotykanymi w meblarstwie jest wszechobecny kompromis pomiędzy ceną produktu a jego jakością i właściwościami mechanicznymi.

Rodzaje połączeń rurowych

Fundamentem sprawnie i bezpiecznie działającej instalacji hydraulicznej jest szczelne i trwałe powiązanie elementu z rurociągiem. W artykule opisano najpopularniejsze typy połączeń rurowych, ich zalety oraz wady.

Innowacje

Nowoczesne połączenia w konstrukcjach stalowych. Wybrane zagadnienia wykonania połączeń na śruby

Uzyskiwane w trakcie wznoszenia konstrukcji właściwości połączeń montażowych istotnie wpływają na jej wygląd i późniejsze zachowanie się pod obciążeniem.

Nowoczesne rozwiązania systemów złącznych w meblarstwie

Dlaczego producenci elementów złącznych wprowadzają do swojej oferty nowe rozwiązania łączników bądź też systemów łączenia dedykowanych dla meblarstwa?

Przegląd targów poświęconych elementom złącznym

Dlaczego producenci elementów złącznych wprowadzają do swojej oferty nowe rozwiązania łączników bądź też systemów łączenia dedykowanych dla meblarstwa?

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij