W tym numerze przedstawiamy kompleksową charakterystykę łączników w przemyśle meblarskim. W nawiązaniu do technologii nitowania poruszonej w poprzednim numerze, prezentujemy przegląd producentów nitownic pneumatycznych wraz z opisem wartych uwagi produktów i wskazówkami na co zwrócić uwagę przy wyborze profesjonalnego narzędzia do nitowania. Poruszamy także tematykę produkcji elementów złącznych odpornych na korozję, czy łączenie stali nierdzewnych z innymi materiałami metalowymi. Przedstawiamy również przegląd imprez targowych zarówno w Polsce, jak i na świecie, które nie powinny umknąć uwadze i zainteresowaniu, osób chcących być na bieżąco z nowinkami z branży.
Informacje z rynku elementów złącznych w Polsce i na świecie.
est kilka gałęzi gospodarki, w których Polska jest jednym z liderów w Europie. Obok produkcji AGD drugą taką gałęzią jest produkcja mebli.
Stosowanie insertów gwintowanych w aplikacjach z tworzyw sztucznych jest niedrogim rozwiązaniem, wydajnie podnoszącym parametry wytrzymałościowe oraz trwałość produktów z tworzyw sztucznych.
Prezentujemy przegląd nitownic do nitów zrywalnych, dostępnych na polskim rynku u autoryzowanych dystrybutorów. Mamy nadzieję, że prezentowany materiał będzie pomocny dla tych Państwa, którzy stoją przed trudnym wyborem nitownicy dla swojej firmy.
Firma Dromet istnieje od 1994 roku. Jest wiodącym producentem systemów zamocowań i elementów złącznych w Polsce.
W artykule przedstawiono jedną z technik łączenia mechanicznego, zwaną nitowaniem bezotworowym (self–piercing riveting – SPR), stosowaną do łączenia blach.
Wkręty do drewna mają za sobą co najmniej 500 lat rozwoju. Współcześnie stosowane metody ich wytwarzania kuciem i walcowaniem opracowano ponad 100 lat temu.
Walcowanie gwintów znajduje obecnie szerokie zastosowanie w praktyce przemysłowej. W porównaniu do tradycyjnej metody skrawania gwinty walcowane odznaczają się wyższą dokładnością wymiarowo - kształtową i fizyczno-mechanicznymi własnościami.
Uzyskiwane w trakcie wznoszenia konstrukcji właściwości połączeń montażowych istotnie wpływają na jej wygląd i późniejsze zachowanie się pod obciążeniem.
W dobie wdrażania do produkcji coraz szerszego asortymentu materiałów o specjalnych własnościach, bardzo często trudno obrabialnych, wykonywanie gwintów sprawia wiele trudności.
W artykule przedstawiono wybrane wyniki analizy procesów kształtowania różnego rodzaju części złącznych: gwoździ zwykłych, gwoździ instalacyjnych, gwoździ koletowanych, dachowych elementów złącznych, skobli, zawleczek, wkrętów i nitów.
Korozja galwaniczna (korozja bimetaliczna) to korozja wywołana działaniem ogniwa korozyjnego, gdy elektrody (łączone elementy) utworzone są z dwóch różnych metali.
Głównymi problemami spotykanymi w meblarstwie jest wszechobecny kompromis pomiędzy ceną produktu a jego jakością i właściwościami mechanicznymi.
Fundamentem sprawnie i bezpiecznie działającej instalacji hydraulicznej jest szczelne i trwałe powiązanie elementu z rurociągiem. W artykule opisano najpopularniejsze typy połączeń rurowych, ich zalety oraz wady.
Uzyskiwane w trakcie wznoszenia konstrukcji właściwości połączeń montażowych istotnie wpływają na jej wygląd i późniejsze zachowanie się pod obciążeniem.
Dlaczego producenci elementów złącznych wprowadzają do swojej oferty nowe rozwiązania łączników bądź też systemów łączenia dedykowanych dla meblarstwa?
Dlaczego producenci elementów złącznych wprowadzają do swojej oferty nowe rozwiązania łączników bądź też systemów łączenia dedykowanych dla meblarstwa?