Siła zamocowania tkwi w mocnych argumentach. Kotwy wkręcane R-LX Rawlplug wyróżnia na rynku opaskowym funkcjonowanie w oparciu o opatentowany gwint, charakteryzujący się specjalnym uzwojeniem typu high-low.

Perfekcyjne połączenie jego dwóch zarysów pozwala gwintom zagłębić się w materiał tak, by stworzyć rzeczywiście solidne i trwałe mocowanie. Wkręty do betonu nie wykorzystują bowiem rozporu, ale podcięcie po to, aby uzyskać zdolności do przenoszenia zwiększonych obciążeń. Co więcej – konstrukcja wkrętów jest tak zaprojektowana, że nawet przy pracy właśnie z większymi obciążeniami skutecznie rozkładają działające na nie siły równomiernie wzdłuż całego gwintu. W praktyce oznacza to, że rozkład sił w podłożu jest analogiczny do elementów wbetonowanych i przypomina np.: opór stawiany podłożu przez żebra pręta zbrojeniowego.

Efekt? Osiąganie przez wspomniane kotwy najwyższej możliwej nośności w porównaniu do innych kotew tej klasy. Wkręty te posiadają gwinty o dwóch różnych skokach. To główny gwint odpowiada za podcięcie materiału, co pomaga efektywnie rozprowadzić działające na niego siły, co przesądza o wysokich nośnościach kotwy. Pomocniczy gwint dolny umożliwia natomiast stabilizację kotwy w trakcie montażu, jednocześnie podnosząc jej wytrzymałość na siły ścinające.

Ale to opatentowane cechy konstrukcyjne Rawlplug: optymalna średnica podwójnego gwintu oraz jego unikatowa krzywizna zapewniają tym produktom niepowtarzalne parametry i funkcjonalność. Podczas montażu kotew wkręcanych R-LX Rawlplug zachodzi podcinanie wywierconego otworu, który jednocześnie wypełniany jest pozyskiwanym urobkiem.

Zachodząca w tym czasie wtórna hydratacja dodatkowo wzmacnia właściwości nośne, ponieważ wkręt po prostu spaja się ze swoim podłożem. Wkręty zostały zaprojektowane w dwóch wariantach, obu zgodnych z wymaganiami opcji 1 dokumentu EAD: w ocynku galwanicznym lub z cynkową powłoką płatkową zinc-flake, której odporność na korozję jest jeszcze wyższa. Spełniają one wszystkie wymogi Europejskich

Dokumentów Oceny EAD 330232-00-0601, część 3 (kotwy metalowe do betonu – kotwy podcinające), EAD 330022-00-0601 oraz są zgodne z wytycznymi  części VI ETAG 00. Gotowe do użycia przeznaczone są do pracy w prawdziwie szerokim zakresie aplikacji – zarówno specjalistycznych, dzięki zdolnościom do przenoszenia obciążeń w betonie spękanym zgodnie z Oceną Techniczną ETA w opcji 1 (możliwość użycia w strefie rozciąganej), jak i typowych, związanych z montażem instalacji i montażem wielopunktowym, zgodnie z częścią VI ETAG 001.