Rozwiązania systemu BOLTIGHT™ są cały czas wykorzystywane w coraz większej liczbie specjalistycznych zastosowań na wielu rynkach na całym świecie.

Firma Subsea Innovation jest brytyjską firmą obsługującą morski przemysł wydobywczy. Firma ta dostarcza struktury podwodne od ponad 25 lat, a ostatnio zdobyła wart wiele milionów funtów kontrakt w Australii.

Dla tego projektu Boltight dostarcza dostosowany do potrzeb sprzęt do hydraulicznego napinania śrub do obejm naprawczych podziałów strukturalnych. Są one częścią awaryjnego systemu naprawczego rurociągów (EPRS) dla gazociągów u wybrzeży północnej i północno-zachodniej Australii. Boltight zaprojektował i wyprodukował dwa rozmiary napinacza dostosowanego do śrub M120 i M150. Napinacze te służą do dokręcenia głównych śrub umieszczonych wokół korpusu obejmy i są uruchamiane zdalnie za pomocą hydraulicznego układu sterowania.

Napinacze zostały zaprojektowane zgodnie ze specyfikacjami Subsea Innovation, do których dodano doświadczenie Boltight w dostarczaniu tego typu rozwiązań. Podwójna konstrukcja zapewniająca długi skok oznacza, że działają one w obu kierunkach, więc można je przestawić bez potrzeby wydobywania ich na powierzchnię. Idealnie nadają się do zastosowań podwodnych.

Dzięki współpracy Boltight z Subsea Innovation uzgodniono testowanie i specyfikacje operacyjne, upewniono się, że zastosowane napięcie śruby jest prawidłowe oraz że cały system EPRS działa prawidłowo, gdy zostanie wezwany. Wszystkie części zostały dostarczone przez Boltight w ramach ścisłego terminu dostawy.
EPRS w Australii będzie działał na zasadzie wezwania przy wystąpieniu odpowiednich okoliczności, w razie gdyby główne przewody transportujące gaz miałyby być naprawiane.

Aby uzyskać więcej informacji o naszych rozwiązaniach lub porozmawiać z naszymi doświadczonymi inżynierami i ekspertami, prosimy o kontakt przez e-mail: info@nord-lock.pl oraz pod numerem: 22 101 20 95.
Boltight™ jest częścią grupy Nord-Lock Group, światowego lidera w dziedzinie połączeń śrubowych od ponad 35 lat.

Więcej informacji znajduje się na naszej stronie: www.nord-lock.pl