Koninklijke Nedschroef Holding BV, jeden z największych na świecie producentów elementów złącznych, podpisał umowę zakupu CP Tech GmbH, wiodącego producenta komponentów i dostawcy usług inżynierskich.

Firma CP Tech, założona w 2006 roku i zlokalizowana w Büren w Niemczech, zatrudnia 175 ekspertów w dziedzinie zaawansowanej inżynierii, oferując kompletne rozwiązania dla wielu najbardziej prestiżowych producentów samochodów. Dzisiejszy przemysł motoryzacyjny szybko się zmienia, dostosowując się do globalnych trendów i potrzeb klientów, takich jak łączność, zrównoważony rozwój i autonomiczna jazda.


To wymaga nowych koncepcji pojazdów i włączania innowacyjnych funkcji produktów na wczesnym etapie projektowania i produkcji. Jako wiodący partner na przyszłość Nedschroef koncentruje się na rosnącym zapotrzebowaniu na specjalne elementy mocujące i inne skomplikowane części stosowane w samochodach zasilanych tradycyjnym paliwem i energią elektryczną.


Połączenie Nedschroef i CP Tech pozwoli nam poszerzyć naszą wiedzę z zakresu elementów złącznych w celu zrozumienia pełnej funkcjonalności elementów, składających się z wielu elementów zintegrowanych. To kluczowy element w dalszym ciągu służyć naszym klientom i pomagać im zdobywać sukcesy ulepszaniu konstrukcji pojazdów - mówi dr Mathias Hüttenrauch, prezes firmy Nedschroef.


Thomas Casey, CEO CP Tech, mówi: To ważny krok milowy i prawdziwe uznanie, móc stać się częścią organizacji Nedschroef. CP Tech skorzysta z wieloletniej wiedzy firmy Nedschroef z zakresu działań w kierunku wzrostu gospodarczego i rozwijania globalnego zasięgu działań. To połączenie stworzy również interesujące możliwości dla naszych pracowników.