Globalny przemysł elementów złącznych zyska 130 biliony dolarów przez przewidywany średni roczny wzrost utrzymujący się na poziomie 5,3 % w kolejnej dekadzie.

Według Research and Markets do końca 2025 roku globalny rynek elementów złącznych zarobi spektakularną kwotę 134,20 bilionów dolarów. Rosnące zapotrzebowanie na samochody, urządzenia elektryczne, samoloty, maszyny przemysłowe i sprzęt medyczny napędzi popyt również w branży złączek.

Ponadto zwiększenie nakładów finansowych na infrastrukturę oraz przemysł maszynowy spowoduje dodatkową ekspansję tej gałęzi przemysłu. Stosowanie elementów złącznych w rozwijającym się sektorze MRO również przyczyniło się do wzrostu skumulowanego rocznego wskaźnika wzrostu do 5,3% w latach 2015-2016. Wzrost aktywności MRO w przemyśle motoryzacyjnym, lotniczym,  elektronice, elektryce i budownictwie spowodował poszerzenie rynku zbytu dla stosowanych w nim części.

Wzrasta również zapotrzebowanie na łączniki w krajach rozwijających się takich jak: Chiny, Brazylia, Indie, Korea Południowa, Tajlandia, czy Arabia Saudyjska – to szczególne zainteresowanie dotyczy zwłaszcza złączy stosowanych w budownictwie oraz motoryzacji.