Opanowanie produkcji za pomocą nowego i innowacyjnego produktu jest atrakcyjnym wyzwaniem dla każdego inżyniera.

Lesjöfors filia firmy European Springs & Pressings  od razu przystąpiła do nowego projektu, gdy z taką prośbą zwrócił się do niej producent podajników do taśm klejących – firma TapePal.  

Karl Hurell dyrektor i konstruktor wprowadzanego na rynek, rewolucyjnego, kompaktowego podajnik do taśm, Tape Pal, zwrócił się do European Springs & Pressings  z prośbą o rozwiązanie problematycznej kwestii w ich nowym produkcie.

Większość firm do których się zwracałem odsyłało mnie z niczym. Jedynie European Springs & Pressings mogła dać nam to czego potrzebowaliśmy – Twierdzi Karl ­- Nie tylko dostrzegli potencjał produktu, ale również zaufali mi i poświęcili czas, aby omówić moje szkice, dopracować i zmodyfikować zaprojektowane rozwiązania, tworząc narzędzie na zamówienie, w celu dostarczenia gotowego rozwiązanie produkcyjnego. Sprężysty „palec”, który opracowali jest najważniejszym elementem projektu, dzięki któremu zakończyliśmy etap produkcji i rozwoju TapePal.

Tworzenie na zamówienie urządzeń do wytwarzania narzędzi oraz opracowywanie rozwiązania projektowego dla konkretnego prasowanego metalu lub elementów drucianych jest dość wyjątkowe wśród producentów elementów sprężystych i prasowanych. Wierzę, że to, co naprawdę nas wyróżnia, to nasza zdolność do podejmowania przedsięwzięć i realizacja pomysłów naszych klientów, jak również dostosowanie oczekiwań klientów do rzeczywistości produkcji zarówno na wielką, jak i mniejszą skalę - wyjaśnia Stuart McSheehy, dyrektor zarządzający European Springs & Pressings.